Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8] Instalacja gazowa STAG300


gebels

Rekomendowane odpowiedzi

No jak mogłem Kaziu o tobie zapomnieć :biggrin: Ten tekst o II generacji w Turbo to była bardziej ironia, aniżeli stwierdzenie faktu :) No ale i tak to nie chodziło jak miało chodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem przypadkiem podczas pobytów w serwisach gazu (głównie z autami służbowymi) to gaz do turbiny nie jest szczególnie polecany ze względu na dużą ilość wody w spalinach. To mocno szkodzi turbinie i szybko potrafi po prostu zardzewieć.

To samo dzieje się w dislach z pompami wtrysku (woda w paliwie) - ale to inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem przypadkiem podczas pobytów w serwisach gazu (głównie z autami służbowymi) to gaz do turbiny nie jest szczególnie polecany ze względu na dużą ilość wody w spalinach. To mocno szkodzi turbinie i szybko potrafi po prostu zardzewieć.

To samo dzieje się w dislach z pompami wtrysku (woda w paliwie) - ale to inny wątek.

U nas przez 70 tys. km i 3 lata nie zardzewiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzi na gaz po jakiś 800 metrach więc nie wiem w czym problem

To pewnie przy temperaturach ujemnych.

Ja u siebie obniżyłem temp.załączana z 30st na 15, (mniej się nie dało) i nadal chodzi idealnie.

Przy temperaturze około 5stopni przejadę około 100m na benzynie

Proponuję sprawdzić (Stag-300)

-zimny silnik

-przytrzymać przycisk B/G (stacyjka wyłączona)

-odpalić samochód

Umnie nie szarpało i silnik chodził równo, temperatura na dworze była około 2 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o instalacji stagg200. Gazownik c Chojnic polecił mi właśnie tą instalację, wlew pod klapką paliwa, koszt 2600. Czy jest to jakiś starszy model niż stag300???

Mój silniczek to 1.8 125KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził Staga300, podobno ma więcej opcji, dzięki którym instalacja lepiej zaadaptuje się do silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o instalacji stagg200. Gazownik c Chojnic polecił mi właśnie tą instalację, wlew pod klapką paliwa, koszt 2600. Czy jest to jakiś starszy model niż stag300???

Mój silniczek to 1.8 125KM.

Z tego co się pytałem gazowników Stag-200 jest wyparty przez Staga-300 (nowszy model) obudowa metalowa.

Na mojej fakturze za Staga-300 jest kwota 800zl , mówili ze 200 jest w cenie 500zł.

Kwota 2600 trochę za drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegów. Ja złożyłem Stag-a 300 we Wrocławiu. Zanim się zdecydowałem na konkretny zakład, zwiedziłem wszystkie w tym mieście. Spokojnie Stag-a 300 na 4 cylindry to koszt 3tys. Różnica kolosalna między 200 a 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy monitoruje ten temat od kilku dni ,szukam ,czytam , porównuje , róznie to wygląda jeśli chodzi o motor 1.8 125 Dzwoniłem dzisiaj do jednej z firm z Olsztyna proponuja mi BRC wlew obok korka benz ,butla w kole zapasowym 53l (60 l z doplata 100zl) cena 2800 zakladaja jeszcze staga 300 cena 2300 co polecacie?czy szukac jeszcze czegos innego ?z tego co czytalem opinia o brc w tym modelu jest calkiem niezla ,z gory dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Staga 200 (modół elegancko zamomontowany w kabinie, w miejscu bezpieczników) do tego wtryski i reduktor Magic. I nie czuje, że samochód jest na gaz. Tu wszystko zależy od doboru elementów. Stag to tylko elektronika. Jak trafisz do dobrego gazownika to nie poczujesz ze jedziesz na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiedziane jak trafie na dobrego gazownika takiego własnie poszukuje w swoim miescie narazie tylko dzwoniłem kazdy mowi że jest najlepszy:)instalacja stag300 jest tańsza od BRC ,może narazie sie wstrzymam poczekam na opinie uzytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś z Olsztyna. Masz w sumie nie aż tak daleko do Mławy. Jak szukasz dobrego gazownika to polecam (Polecanego na wielu forach, również i na tym przez moderatorów) Auto Gaz Piotr Nowotczyński. Zakładałem u nich instalację (a miałem do nich jakieś 130 km w jedną stronę :) i nie żałuję. Za 2300 zł bedziesz miał staga 200 + magic jety + butla w koło, wszystkie kable pieknie schowane i dodatkowo schowane w platikowe rurki. Zresztą wejdź na stronę i zobacz jakie chłopaki fury gazują :)http://www.nowotczynscy.pl/ Ja nawet nie wiem, że mam gaz w samochodzie :) Polecam[br]Dopisany: 16 Marzec 2010, 15:51_________________________________________________Nasz silnik nie jest aż tak wymagający, żeby pchac 3 tysie w BRC. A i samochód już nie pierwszej młodości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś z Olsztyna. Masz w sumie nie aż tak daleko do Mławy. Jak szukasz dobrego gazownika to polecam (Polecanego na wielu forach, również i na tym przez moderatorów) Auto Gaz Piotr Nowotczyński. Zakładałem u nich instalację (a miałem do nich jakieś 130 km w jedną stronę :) i nie żałuję. Za 2300 zł bedziesz miał staga 200 + magic jety + butla w koło, wszystkie kable pieknie schowane i dodatkowo schowane w platikowe rurki. Zresztą wejdź na stronę i zobacz jakie chłopaki fury gazują :)http://www.nowotczynscy.pl/ Ja nawet nie wiem, że mam gaz w samochodzie :) Polecam[br]Dopisany: 16 Marzec 2010, 15:51_________________________________________________Nasz silnik nie jest aż tak wymagający, żeby pchac 3 tysie w BRC. A i samochód już nie pierwszej młodości.

nawet jest zarejestrowany na forum :good:

wazne kto ci zaklada, warto jechac dalej i nie miec problemow pozniej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...