Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Proszę o pomoc w doborze gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! :hi:

Zastanawiam się nad założeniem gazu do swojej bestii. Chciałem prosić kolegów o pomoc w doborze instalacji. Czy wystarczy gazownikowi powiedzieć, że wtryski chce takiej firmy, reduktor takiej, filtry takiej i z kilku różnych rzeczy, różnych firm złoży mi instalacje?? :kox: Nigdy nie miałem samochodu z gazem, stąd te pytania.

Jaki jest koszt założenia instalacji?

Jakie są koszty eksploatacji?

Moje Audi :

A4 B6 Avant

2003r

1.8T 163 HP

:eusathink:

Opublikowano

Wszystko zależy co dany warsztat montuje. Jedni specjalizują się w BRC inni w Landi Renzo.

Można dać jeden zestaw jednego producenta jak i taki "składak" który nie będzie odbiegał jakościowo od droższych instalacji.

Koszt montażu zależy od użytych podzespołów oraz koszt robocizny. Jak gazownik się przykłada i robi to z głową to cena przeważnie jest wyższa.

Koszty serwisowania to przeglądy + wymiana filtrów. Ceny różne od 50 do 120 zł.

Opublikowano
  • Autor

Czyli jechać i powiedzieć : wsadź Pan wszystko z górnej półki!

- ? :grin:

A jaką firme wybrać??

Opublikowano

Ja bym włożył taki o to zestaw:

Q-box

hana zielona lub barracuda

kme silver

Qbox po ostatnich aktualizacjach jest dla mnie mistrz...bardzo fajnie się ustawia a opcja rozciągania mapy to już wogule...

Opublikowano

Silver 1.8 t nie pociagnie. Bierz golda romano lub shark alexa do 200 km ac czerwony jakos daje rade ale nie polecam hana zielona tez bardzo na styk baracuda 130 lepiej i koniecznie miedz lub faro 8 mm

Edytowane przez tomekp94

Opublikowano

Silver 1.8 t nie pociagnie

Jasne....widać, że nie miałeś z nim styczności

KME tur - reduktor trochę mniejszy niż silver przy odpowiednim jego zasileniu 200 km obrabia...co nie zmienia faktu, że bezpieczniej jest dać dwa.

Hana zielona na styk przy 163 koniach? wolne żarty...

Edytowane przez Roboform550

Opublikowano

U mnie siedzi Stag 4plus ,wtryski Ac ,reduktor Ac , przewody 8mm .Obrabia spokojnie .Koszt 2400 (2lata temu)

Opublikowano

hana zielona do 200KM da radę spokojnie, ciśnienie 1.4bar

Ciśnienie musi być większe niż to co daje turbina, np.auto po sofcie doładowanie 1,2bara

Opublikowano

Ciśnienie musi być większe niż to co daje turbina, np.auto po sofcie doładowanie 1,2bara

Bzdury piszesz i tyle...jeszcze ktoś w to uwierzy. Co ma ciśnienie doładowania a ciśnienie na reduktorze?

Jak turbo dmuchnie 1.5 bara a ja instalację zrobię na ciś. 1 bar to co auto nie pojedzie?

Ogarnij się...

Opublikowano

Auto pojedzie ale zanim reduktor podniesie ciśnienie powyżej ciśnienia turbiny jest zwłoka i meszanka uboga

Jeżeli masz auto serię to w twoim wypadku i 0,7 bara na reduktorze nic się nie stane i jest dobrze

Jak turbo dmuchnie 1.5 bara

Tyle to nawet K03S nie da rady

Edytowane przez edekxp

Opublikowano

Auto pojedzie ale zanim reduktor podniesie ciśnienie powyżej ciśnienia turbiny jest zwłoka i meszanka uboga

To co piszesz jest nieprawdą. Nie wiem kto Ci takich bzdur naopowiadał ale towar jaki bierze musi być naprawdę mocny.

To ile dmucha turbina nie ma nic wspólnego z ciśnieniem na reduktorze.

Jakbyś znał choć trochę zasady pracy instalacji to byś wiedział o czym piszę ale niestety nie podyskutujemy sobie.

Opublikowano
  • Autor

Ja się tylko pytam jaką instalację najlepiej założyć Panowi :) Czy jakiś już ułożony komplet czy samemu skompletować? Jakiej firmy?

Opublikowano

Jeżeli będzie seria:

Q-box basic

baracuda

kme silver lub tur Oba dadzą radę. Ewentualnie Ac r01 ale wolał bym KME

Wersja Avant to butla 72 litry wchodzi

Wlew przy wlewie bwnzyny

. faro 6 mm wystarczy jako zasilanie.

Opublikowano
  • Autor

no mam apetyt na jakieś 190/200 kucyków

Opublikowano

Stag Qbox

hana zielona lub baracuda

ac-r01 lub KME Sier Tur

Opublikowano
  • Autor

A możecie jakoś jaśniej co to jest : hana zielona lub baracuda

ac-r01 lub KME Sier Tur

Opublikowano
  • Autor

Chęci są, tylko brak czasu :) Dzięki!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.