Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ciśnienie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Z tego co widziałem temat ciśnienia oleju i zapalającej się kontrolki oleju był szeroko poruszany na forum, nie zanalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Mój problem polega na tym iż zapala mi się kontrolka ciśniania oleju, zazwyczaj zapalała się po dłuższej jeździe ok 50-75km przy obrotach poniżej 1800/min po wyżej tej wartości kontrolka gaśnie, po zgaszczeniu auta i ponownym rozruchu również gaśnie. Dodam iż zapalanie się kontrolki to jedny objaw, brak niepokojących odgłosów z silnika. Dokonałem pomiaru ciśnienia oleju na biegu jałowym 1,5 bar, 3000obr/min 5,5 bar. Wymieniłem czujnik ciśnienia na nowy EPS (czarny) 1,2-1,6 bar. Co może być przyczyną takiej sytuacji??

Edytowane przez Badzar

Opublikowano

1. Lipny olej

2. Zapchany smok

3. Lipny filtr oleju

Opublikowano
  • Autor

Co do oleju mam prawdopodobnie castrol magnatec 10w40 wnioskuje po butelce (audi mam od niedawna) jeśli chodzi o filtr ciężko mi powiedzieć

Opublikowano

Witam, ja w swoim ADRze mierzyłem ciśnienie i na rozgrzanym też miał 1,5 i klekotał jak diesel,a kontrolka się nie zapalała,olej mobil1 10w40 ( pomiar był na oleju po 10 000 km)

smok w pompie oleju w miarę czysty,pompa wyjęta czekam na nową pompę i nowy olej tym razem liqui moly 5w40

proponowałbym Ci zwalić misę i zobaczyć w jakim stanie jest smok,jeżeli zapchany nagarem(półsyntetyki w takim silniku powodują wytwarzanie się nagaru) to czyszczenie powinno pomóc

a jeśli jest czysty to pewnie pompa do wymiany,albo olej

castrol ma złą opinię na tym forum,ja osobiście go nie używałem

Edytowane przez piocio83

Opublikowano
  • Autor

U mnie jednym objawem jest tylko świecąca się kontrolka oleju 0 klekotu, wczoraj zaczeła mi się zapalać w trasie podczas hamowania biegami, gdy obroty spadały poniżej 1500/min po wyżej 1800/min gasła, w wolnej chwili zwalę miskę i sprawdzę co się dzieje w środku.

Opublikowano

A może panewki?

Opublikowano
  • Autor

A może panewki?

Nie jestem pewny ale przy panewkach wydaje mi się że powinienem mieć charakterystyczny stukot.

Opublikowano

Sprawdź bo zapaleniu kontrolki utrzymaj go na 3000obr i jak kontrolka zgaśnie to bd pompa oleju . w moim przypadku zapała się podczas zmiany biegów hamowania itd gdy obrody spadały poniżej 1500-1800 gdy podtrzymałem go na obrotach gasła . po wyciągnięciu pompy okazało sie że tryby w pompie frezowały już obudowe i przy niskich obrotach nie dawała rady do dego opiłki z obudowy zawaliły smok ... silnik cicho chodził tylko czasami szklanki się odezwały po wymianie ucichły .. walczyłem z tym z 2 miechy najgorsze jest to że nastaszyli mnie że panewki więc od razu zostały sprawdzone i zdziwienie że są ok więc już nie wzlekałem z pompą

Edytowane przez Wojtek1995

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Sprawdź bo zapaleniu kontrolki utrzymaj go na 3000obr i jak kontrolka zgaśnie to bd pompa oleju . w moim przypadku zapała się podczas zmiany biegów hamowania itd gdy obrody spadały poniżej 1500-1800 gdy podtrzymałem go na obrotach gasła . po wyciągnięciu pompy okazało sie że tryby w pompie frezowały już obudowe i przy niskich obrotach nie dawała rady do dego opiłki z obudowy zawaliły smok ... silnik cicho chodził tylko czasami szklanki się odezwały po wymianie ucichły .. walczyłem z tym z 2 miechy najgorsze jest to że nastaszyli mnie że panewki więc od razu zostały sprawdzone i zdziwienie że są ok więc już nie wzlekałem z pompą

Miałeś faktycznie racje po wymianie pompy objawy ustały, moja pompa w środku wyglądała jak nowa 0 śladów zużycia, smok i misa czysta.

Opublikowano

:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.