Skocz do zawartości

jakub04

Pasjonat
  • Postów

    80
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jakub04

  1. Przepustnicę jak i pozostałe czujniki oraz podzespoły, które podmieniłem mam z rozbitka anglika,rocznik 1998. Sam silnik wymieniłem 3 lata temu .Miał na blacie 112 tys mil. Przepustnicę przed wymianą tylko wymyłem i odpaliła bez problemów.
  2. Pacjent 1,8 ADR/ bez gazu/ nie odpalał po nagrzaniu, temp.powietrza w ostatnich dniach około 30-34 stopni.Gdy był zimny zero problemów z odpalaniem. Na VAGu zero błędów.Wymieniłem cz.położenia wału korbowego,cz.wałków rozrządu,cz.temperatury płynu chłodzącego,listwę wtryskową z regulatorem ciśnienia paliwa,cewkę zapłonową z kablami,świece i dalej nie odpalał . W końcu wczoraj podmieniłem przepustnicę i nareszcie EUREKA ! Dodam tylko,że przepustnica na VAGu była ok! Zużycie paliwa,przyspieszanie,skład mieszanki, kąt otwarcia- książkowe. W miarę stygnięcia ,przy dłuższym kręceniu rozrusznikiem nieraz załapał i zachowywał się tak jakby nie palił na wszystkie cylindry,skakały obroty i na koniec gasł.
  3. jakub04

    Wyciek oleju

    A może czujnik ciśnienia oleju? Ja właśnie jestem po wymianie w/w czujnika i skończyły się wycieki oleju .
  4. W 1,8 ADR jest tylko jedna sonda zamontowana na wyjściu kolektora wydechowego/przed katalizatorem/ drugiej nie ma!!!
  5. Ciśnienie na wolnych obrotach biegu jałowego masz za małe! Przyczyny mogą być dwie. Pierwsza to pompa oleju /nie napisałeś jakiej firmy pompę założyłeś? /. Druga to zużyte łożyska wału korbowego. Przerabiałem to w moim ADR / rozszczelnienie na łożyskach wału korbowego i ciśnienie uciekało/wymiana pompy oleju, czyszczenie itp.,itd. nic nie dało/. Remont silnika nie opłacalny.. Po wymianie słupka /anglik/ ciśnienie na wolnych po rozgrzaniu 2 bara i jest wszystko ok.
  6. Olej 10W40 zawiera 60% oleju mineralnego i 40% oleju syntetycznego więc nie ma nim się za bardzo podniecać. Jak już chcesz poprawić pracę silnika i wyciszyć motor to lej dobrej firmy 5W50
  7. jakub04

    ciśnienie na cylindrach?

    Wczoraj mierzyłem w swoim 1,8 ADR przełożonym z anglika.1 cyl.-12,5 / 2 cyl.-12,3 / 3 cyl.-13,0/ 4 cyl.-12,5 .Jak na pełnoletni silnik i przebieg 109 tys mil to nie jest źle.
  8. Błąd 01120 może być również spowodowany zużytym napinaczem zmiennych faz rozrządu . W moim silniku/ ADR/ wymiana napinacza faz rozwiązała problem z błędem 01120. Podmiana cz. położenia wałka nic nie dała.
  9. Czeka mnie wymiana uszczelniacza wału korbowego od strony sprzęgła. W ofercie przeważają uszczelniacze teflonowe / PTFE/, które montuje się bezolejowo na suchy odtłuszczony wał .Jaka jest żywotność takiego uszczelniacza i czy nie ma wycieków oleju w miarę użytkowania auta? Stare uszczelniacze miały sprężynkę dociskową wargi do wału /fluro-kauczukowe/ natomiast te nowe nie przekonują mnie. Czy ktoś z forumowiczów miał w praktyce do czynienia z w/w uszczelniaczami ? Proszę o opinię.
  10. Na kolektorze dolotowym pod zaworem przestawiania kolektora dolotowego.
  11. jakub04

    Szarpie gasnie

    Ja z tym się spotkałem. Pomogło czyszczenie i adaptacja przepustnicy.
  12. jakub04

    Momenty dokręcania

    Śrubę koła wałka wydechowego rozrządu przykręcamy momentem 85 Nm !!!
  13. jakub04

    Momenty dokręcania

    silnik 1,8 ADR/ głowica- pierwsze przejście 40 Nm, drugie przejście 60 Nm, trzecie- dokręcasz zwykłym kluczem w kolejności dokręcania o 90 stopni jednym ciągłym ruchem ,czwarte-o 90 stopni jednym ciągłym ruchem,/ pokrywa zaworów-10Nm,pokrywa łożyska wału rozrządu-10Nm,pompa oleju-śruby długie-20 Nm, śruby krótkie-10 Nm. Miska olejowa-10 Nm,,korek spustowy oleju-30Nm,świece zapłonowe-30 Nm /Panewki korbowodu- 60 Nm+ 90 st. Sruby do głowicy stosujemy nowe/jak również uszczelkę/ i wkręcamy oczywiście na zimnym silniku zachowując w każdym etapie przykręcania kolejność od 1 do 10. Jeżeli będziesz to robił po raz pierwszy to bez dobrego klucza dynamometrycznego do przykręcania głowicy nie podchodź/ Na wyczucie to można pokręcić palcem w bucie!!! Jeżeli miałbyś jeszcze jakieś pytania to pisz .Pozdrawiam.
  14. W silniku 1,8 APT z kompensatorem luzu hydraulicznym ustawiasz tylko koło rozrządu oraz wału korbowego na znaki , zakładasz pasek rozrządu, wyciągasz zawleczkę z kompensatora którego iglica dociska do rolki napinacza paska i koniec roboty!!!. Tej mniejszej śrubki na napinaczu lepiej nie ruszaj!!!
  15. Każdy półsyntetyk zawiera w swoim składzie do 60% oleju mineralnego!!!
  16. Odgrzany ale na czasie,coraz częściej są widoczni na drogach.Przy dokładnym sprawdzeniu emisji spalin,brak katalizatora = katastrofa!!!
  17. Ja również polecam ATE, wymieniałem u siebie przewody elastyczne z przodu właśnie tej firmy.
  18. Masz na tym forum wiele postów na ten temat, wystarczy poszukać!
  19. Regulator pracuje w zależności od tego,jakie jest podciśnienie w kolektorze dolotowym i jeżeli jest wysokie/niskie obroty/to utrzymuje niskie ciśnienie paliwa a przy zwiekszaniu obrotów podciśnienie maleje a regulator zwiększa ciśnienie paliwa.Najlepiej by było wpiąć się manometrem i sprawdzić ciśnienie.Na biegu jałowym powinno być w granicach 2,5 bara.Jeżeli ściągniesz ten przewód który idzie do przepustnicy to ciśnienie powinno wzrosnąć o około 0,5 bara.
  20. Nie napinacz łańcuszka a łańcuszek napinacza zmiennych faz rozrządu może być luźny i trzeć o obudowę.
  21. Taki sam objaw występuje przy odwrotnie założonym termostacie!!!
  22. Od lat kupuję Valvo w Niemczech i nie mam na nim żadnych problemów. Kiedyś w poprzednich autach lałem Mobila 1 ale po przykrych doświadczeniach z podróbkami dałem sobie z nim spokój. Nigdy więcej Mobila!!!/PODRÓBEK/
  23. X-clean zawiera więcej dodatków czyszczących i przeznaczony jest głównie do silników z DPF i katalizatorami trójdrożnymi, ale nie tylko.Ma wyższą lepkość w wysokiej temperaturze silnika.. Na twoim miejscu bym go lał,nic się nie stanie.Norma 502.00 i API oleju spełniają normy dla twojego silnika.Ja jeżdzę od lat na VR1 Racing Valvoline 5W50 i po opiniach pseudo znawców z tego forum powinienem już dawno remontować silnik / bo olej nie ma aprobaty Audi /.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...