Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Presostat a wiatrak klimy


Revor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Gdzie dokładnie znajdę presostat w układzie klimatyzacji w B5 po lifcie? Jego wymiana chyba nie jest skomplikowana i poradzę sobie z tym sam? Z tego co wiem to nie ma przecież potrzeby wyciągania czynnika z układu.

Wydaję mi się, że to właśnie czujnik ciśnienia klimatyzacji jest przyczyną tego, że wiatrak klimy mi się załącza nawet gdy climatronik działa w trybie econ, a nawet gdy panel jest całkowicie wyłączony. Wchodziłem w ukryte menu climatronika i na pierwszym kanale nie ma żadnych błędów. Czy problem może leżeć w tym czujniku? Jeśli nie to jakie jeszcze są możliwości?

Edytowane przez Revor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co odpowiada w ogóle za sterowaniem wiatraka klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za sterowanie odpowiadaja dwa przekaźniki ( 1 i 2 bieg) znajdują sie pod kierownicą ( trzeba zdjąć obudowę) nad pedałami nad dużym bezpiecznikiem 40A, oraz rezystor biegów wentylatora przykęcony jest do podłóźnicywidac go jak staniesz przed maska na dole po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za sterowanie odpowiadaja dwa przekaźniki ( 1 i 2 bieg) znajdują sie pod kierownicą ( trzeba zdjąć obudowę) nad pedałami nad dużym bezpiecznikiem 40A, oraz rezystor biegów wentylatora przykęcony jest do podłóźnicywidac go jak staniesz przed maska na dole po prawej stronie.

za sterowanie odpowiada presostat i ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Podepnę się do tematu.

Krótko mówiąc miałem zderzenie z sarną, prawy przód. Audi A4 B5 1.8 95r. Wszystko ogarnąłem tylko został problem z ciągle działającym wentylatorem nawet na zapłonie. Znalazłem info, że to może być wina presostatu, który właśnie znajduje się z prawej strony i faktycznie gdy odłączę wytyczkę od niego to wentylator się nie włącza.

I w związku z tym  mam kilka pytań:

1. Czy mogę tymczasowo bezpiecznie jeździć z wypiętą tą wtyczką?

2. Jak upewnić się czy to na pewno wina presostatu?

3. Na coś trzeba uważać przy wymianie i można zrobić to samemu?

4. Jaki symbol ma taki presostat, żeby znaleźć odpowiedni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...