Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padła elektryka fotela pasażera - gdzie szukać przyczyny ? - Ogarnięte


Miszka82

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Opiszę w skrócie całą historią

Dziś robiłem przekładkę foteli, w starych miałem tylko elektryczne lędźwie w nowych pełna elektryka. Fotel kierowcy działa jak należy natomiast fotel pasażera działał przez chwilę zdążyłem przesunąć go do tyłu na maxa wkręcić śruby z przodu, następnie przesunąłem max do przodu aby wkręcić śruby z tyłu i już tak został.Fotel nie reaguje na żaden przycisk przód, tył, góra, dół lędźwie również nie działają - nic nie słychać żadnej pracy silniczków. Sprawdzałem kostkę siedzi dobrze.Podczas tego całego zamieszania wyładował mi się aku ale to kwestia, że już jest do wymiany. Macie jakieś pomysły ?

Edytowane przez Miszka82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik, sprawdzić czy do wtyczki dochodzi napięcie.

kolego a który bezpiecznik, szybciej go sprawdzę niż napięcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik, sprawdzić czy do wtyczki dochodzi napięcie.

kolego a który bezpiecznik, szybciej go sprawdzę niż napięcie :wink:

http://images45.fotosik.pl/218/61cd137010bcd278.jpg

Po za tym, bierzesz miernik w łapę, ustawiasz na np. omomierz, i sprawdzasz każdy bezpiecznik po kolei. Jeśli przewodzi, to dobry, jeśli nie, logicznie - przepalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te bezpiecznik sprawdzone myślałem, że może gdzieś są jeszcze jakieś inne :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładuj aku a następnie sprawdź bezpieczniki. Sprawdź też kostki pod siedzeniem czy nie zaśniedziałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro coś podziałam, pytanie jeszcze, który bezpiecznik konkretnie odpowiada za sterowanie fotela pasażera bo w rozpisce nie potrafię znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki od sterowania fotelami są przy module komfortu. Jeden 10A i jeden 30A. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem, napięcie dochodzi do kostki fotela więc chyba coś w samym fotelu siadło tylko pytanie gdzie szukać dalej i jak zdemontować teraz fotel bo jest przesunięty max w przód więc tylne śruby odkręcę ale jak odkręcić przednie śruby :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpiąłem kostkę, napięcie jest, dalej za kostką na kablach również, wtyczki chyba wszystkie posprawdzałem no nie wiem gdzie szukać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj panelik sterujacy... I porownaj napiecia z wtyczki kierowcy. Może poprostu czegoś brakuje...

Wysłane z taboreta G3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie w kostce na podłączonym fotelu i przy próbie przesuwania. Masa jest dobra? Jeśli fotel kierowcy działa dobrze to nie wina bezpiecznika, bo siedzą na jednym. Swoją drogą do foteli elektrycznych zamontuj bezpiecznik termiczny (taki jak do szyb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie w kostce na podłączonym fotelu i przy próbie przesuwania. Masa jest dobra? Jeśli fotel kierowcy działa dobrze to nie wina bezpiecznika, bo siedzą na jednym. Swoją drogą do foteli elektrycznych zamontuj bezpiecznik termiczny (taki jak do szyb).

tak też robiłem do tego jeszcze ten opuszczony fotel do ziemi + wysunięty max w przód ogranicza możliwości manewru :kwasny: - wychodzi na to że ewidentnie coś w fotelu padło tylko co bo czytałem, że tam mało kiedy coś się psuje( ale może to tylko plotki )

zastanawia mnie fakt, że po podłączeniu działał , padło dopiero jak wysunąłem go na max do przodu - więc wychodzi na to, że wszystko było ok do momentu maksymalnego wysunięcia w przód ,

wiązkę od fotela zamontowałem jak w ori na zatrzask czyli kable od kostki do mocowania są nieruchome więc tam nic nie powinno się zadziać...brak czasu i już 2 dniowa irytacja chyba skieruje mnie do elektryka :facepalm:

Wymontuj panelik sterujacy... I porownaj napiecia z wtyczki kierowcy. Może poprostu czegoś brakuje...

Wysłane z taboreta G3

brak czasu i tu pies pogrzebany i mega wkurw gdy boczek fotela pasażera masz na wysokości przedramienia

Edytowane przez Miszka82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś czy nie? Bo ucho kątówke oddał, i mogę Ci pożyczyć...

Wysłane z taboreta G3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobiłem, nie mam czasu :facepalm:


ale chyba oddam do jakiegoś elektryka


a więc podsumowując w kostce pod fotelem napięcie jest natomiast nie dochodzi już do kostek sterowania w boczku fotela czyli przerwa jest na odcinku kostka główna pod fotelem a kostkami sterowania,

teraz pytanie czy to raczej kwestia przerwy na kablu ? są tam jakieś silniczki ale chyba mało realne żeby wszystkie się spalił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało realne by wszystko naraz zdechło. Jeśli masz napicie na kostce do przełącznika w fotelu to problemu szukaj w samym przełączniku - rozbierz go i sprawdź ścieżki i styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarnąłem fotel pasażera - i tu podziękowania do kolegi secio84

dokładnie przyczyna była w tym bezpieczniku o którym pisałeś na PW dałem na wszelki wypadek 20( nie za dużo ? ) - co prawda nie jest on za schowkiem pasażera tylko pod tą małą osłoną progu obok schowka ale rejony te same. ogarnięte zic się rusza .

btw - ciężko było mi zrozumieć, że napięcie dochodzi do kostki pod fotelem a już dalej go nie ma i przyczyna tkwi w spalonym bezpieczniku

można zamknąć temat :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do elektrycznych siedzeń dajemy bezpieczniki termiczne, takie jak do szyb, zwykły nawet 30A potrafi się spalić jeśli silnik siedzenia dostanie przeciążenia (praca silnika przy skrajnym położeniu, kiedy siedzenie już się nie przesuwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzis zamontowalem fotele z pełna elektryka a mialem tylko lędźwie. Pojechalem za daleko i padl bezpiecznik bo obydwa fotele padly jednoczesnie. Gdzie są bezpieczniki w a4 b7 cabrio od foteli?jeśli tez przy module komfortu to gdzie on jest? Z góry dziękuję.

Edytowane przez Maciek0880
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...