Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nie działa multifunkcyjna kierownica

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale.

Mam problem z multifunkcyjną kierownicą w moim nowozakupionym audi a4b6 1.9 tdi avant 2004 r. Przyciski nie działają i nie są podświetlone. Co może być tego przyczyną? Gdzie szukać problemu? Dodam, że mam RNS-E. FIS też działa. Wygląda jakby kierownica nie otrzymywała w ogóle zasilania.

Opublikowano

Sprawdź, czy jest zakodowana.

VAG -> 16-Steering Wheel

* 0?xxx: Kierownica
- 0 = standardowa (bez multifunkcji)
- 1 = kierownica trójramienna (sportowa)
- 2 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia
- 3 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu
- 4 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu/głosem
- 5 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/głosem
Później do sprawdzenia, czy wszystko w kierownicy jest podłączone. Klakson działa?

Edytowane przez nitroo

Opublikowano
  • Autor

Sprawdź, czy jest zakodowana.

VAG -> 16-Steering Wheel

* 0?xxx: Kierownica
- 0 = standardowa (bez multifunkcji)
- 1 = kierownica trójramienna (sportowa)
- 2 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia
- 3 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu
- 4 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu/głosem
- 5 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/głosem
Później do sprawdzenia, czy wszystko w kierownicy jest podłączone. Klakson działa?

Wielkie dzięki. Autkiem na razie zjechałem do domu, ale musiałem pilnie wyjechać na dłużej i sprawdzę to jak wrócę, gdyż niestety na razie audi jest poza moim zasięgiem. Dam znać co i jak.

Edytowane przez easymoonrider

Opublikowano

a może po prostu ktoś taką kiere założył i nie ma tasmy i modułu pod multi ? sprawdzałeś czy wcześniej działała ?

Opublikowano

Też sądzę, że problem raczej leży po stronie podłączenia - albo nie masz wiązki, albo moduł i taśma nie obsługują kierownicy, bo nawet bez poprawnego zakodowania przyciski mi świeciły.

Opublikowano
  • Autor

Też sądzę, że problem raczej leży po stronie podłączenia - albo nie masz wiązki, albo moduł i taśma nie obsługują kierownicy, bo nawet bez poprawnego zakodowania przyciski mi świeciły.

Tak też mi się wydaje, że jeżeli zasilanie by dochodziło to światełka by się paliły. Może taśmę szlag trafił. Dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł do tego zajrzeć.

Dzięki za podpowiedzi. Pewnie jeszcze będę potrzebować Waszej pomocy. ;)

Opublikowano
  • Autor

W międzyczasie rozkodowałem vin chociaż nie wiem, czy ta strona http://vin-decoder.pldziała prawidłowo.

Zgodnie z informacjami auto wyjechało z fabryki z multifunkcyjną kierownicą http://vin-decoder.pl/WAUZZZ8E85A113338

Tak przy okazji - może ktoś mógłby powiedzieć coś więcej o aucie analizując ten numer?

Opublikowano

Jedź do ASO, to dostaniesz pełne wyposażenie auta, a jak chcesz poznać jego historię, to uderz do kolei stanley.

Opublikowano
  • Autor

Jedź do ASO, to dostaniesz pełne wyposażenie auta, a jak chcesz poznać jego historię, to uderz do kolei stanley.

Dziękuję nitroo. :hi:

Sprawdziłem kody wyposażenia i wychodzi na to, że auto od początku było wyposażone w multifunkcyjną kierownicę.

Opublikowano

Sprawdzałeś VAGiem, czy masz jakieś błędy w kierownicy?

Opublikowano
  • Autor

Jutro zajadę do kumpla i to sprawdzę. Napiszę co i jak.

Opublikowano

No daj znać. Może też być konieczny demontaż airbaga.

Opublikowano
  • Autor

podłączyłem dziś vcdsa. Błędów zero. Testowanie funkcji przez vcdsa działa (zmienia się głośność, przełącza kolejny utwór, działają tez funkcje telefonu). Przyciski na kierownicy nadal nie działają i się nie podświetlają... :/ Co robić..?

http://www88.zippyshare.com/v/c1ufUTKl/file.html#


Nie macie pomysłu co zrobić?


Nowy fakt w sprawie: działa jeden przycisk (następny utwór/stacja radiowa). Podświetlenia brak.

Opublikowano

A kierownice masz czteroramienna z przyciskami multi w poduszce? Tam jest jeszcze taki moduł w kierownicy. Może tam coś jest nie tak.

Opublikowano
  • Autor

A kierownice masz czteroramienna z przyciskami multi w poduszce? Tam jest jeszcze taki moduł w kierownicy. Może tam coś jest nie tak.

Tak. czteroramienna z obsługą radia i telefonu. Chyba z modułem wszystko ok. Przez vcdsa działają wszystkie funkcje.

Opublikowano

To szukaj w kierownicy jeśli przez VCDS a działają zdejmij kiere i zobacz w jakim stanie są wiązki i wtyczki pewnie tam coś nie łączy.

Z tym że nie napisałeś jaka to kiera od B6 czy od B7 ? przyciski masz w poduszczę czy na kierownicy ?

Opublikowano

Dziwne jest to, że przez VCDSa przyciski działa zawsze a tak normalnie w ogóle. Gdyby nie łączyło coś w obu przypadkach powinno nie laczyc

Opublikowano

Napisz w końcu jaką masz kierownicę

Opublikowano

Przecież napisał, że czteroramienna z przyciskami w poduszce, czyli ta z B6.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.