Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwny przypadek - czasem gaśnie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

odkrec śruby eboxa, rozlacz wtyk ecu obejrz czy nie jest zasniedzialy, obejrz dobre izolacje wiazki czy nie jest nowa, byc moze ktos majstrowal..

wtyk i styki od ecu czyste idealne ,wiązki w oryginalnych koszulkach


sprawdz przewod elektryczny dochodzacy do pompy wtryskowej: na gorze, z tylu przy tlokorozdzielaczu. to zawor odcinajacy paliwo.

zmierz czy w czasie problemow jest tam napiecie 12V.

prądu niema na zaworze pompy ,alej jak daj mu plusa słychać cykniecie jakby sie otwierał ,mimo tego jak daje plus i kręcę to nie odpala. Jak luzuje nakrętce wtryskiwacza i kręcę to paliwo leci ale wydaje mi się że powinno tryskać dosyć mocno.


a obydwoch przypadkow dotyczy przekaznik nr 3 w e-boxie a takze bezpiecznik nr 5.

bezpiecznik jest OK a przekaźnik cyka jak go wyjmuje na przekręconym kluczyku ale poszukam takiego na podmiane

Opublikowano

cykanie przekaznika nei swiadczy o sprawnosci.

Samo napiecie na zaworze nie wystarczy do uruchoienia silnika, ECU musi podac napiecie na nastawnik. czasami sam nie podawaj.

Edytowane przez Musashi

Opublikowano

Musashi dzięki za wsparcie

Problem rozwiązany przyczyna był ułamany kable przy kostce od czujnika położenia wału.Jednak mierząc opór pokazywało 1200Ω tak jak powinno być pewnie się akurat stykał w czasie pomiaru i wydawało się że jest dobry.

Tu pomocny materiał:

http://zibiokaj.w.interii.pl/TDI%201,9%201Z%20BOSCH%20od%201996%20opis.jpg

http://zibiokaj.w.interii.pl/TDI%201,9%201Z%20BOSCH%20od%201996.jpg

Opublikowano

Jak dla mnie tdi bedzie chodził nawet z odpiętym czujnikiem wału. Ma czujnik wzniosu iglicy i czujniki na pompie wiec powinien palić.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

dokładnie, to nie jest przyczyna gaśnięcia.

Opublikowano

Niestety jesteście w błędzie rozłączenie czujnika podczas pracy powoduje gaśniecie a rozłączenie przed uruchomieniem powoduje uruchomienie na sekundę i potem już nie można go uruchomić .Sprawdziłem to na swoim aucie

Opublikowano

Niestety jesteście w błędzie rozłączenie czujnika podczas pracy powoduje gaśniecie a rozłączenie przed uruchomieniem powoduje uruchomienie na sekundę i potem już nie można go uruchomić .Sprawdziłem to na swoim aucie

tzn., że masz uszkodzony czunik położenia iglicy G80.

ale żeby nie było, jeżeli odłączę u siebie G28, silnik działa :cool1:

a gdyby, chciał ktoś poczytać:

lx4aoc2q.jpg

Edytowane przez Musashi

Opublikowano

tzn., że masz uszkodzony czujnik położenia iglicy G80.

Ten czujnik znajduje się we wtryskiwaczu sterującym?

Gdzieś czytałem ze powinien on mieć około 100-120Ω a mój ma 145Ω .

po podpięciu do kompa VAG pokazuje tylko jeden błąd (1117 Sygnał obciążenia z zacisku alternatora), ale to chyba niema nic wspólnego z czujnikiem położenia iglicy G80

Edytowane przez michas28

Opublikowano

tak, to właśnie dzieki temu czujnikowi jest wykrywacz jest sterujący...

byc może w AFN-ach z 1986 roku ECU działa inaczej. :cool1:

  • 3 lata później...
Opublikowano

Andrzeju nie gaśnie ci ta audiola ? 

Opublikowano
17 godzin temu, tomasz666 napisał:

Andrzeju nie gaśnie ci ta audiola ? 

Już jej nie mam ale pomogła wymiana czujnika położenia wału 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.