Czy jest możliwość wstawienia Tiptronica zamiast Multitronica?

balawander

Mam pytanie do Państwa.

We wczorajszym dniu kupiłem Audi A4 B6 1.8T 163KM z 2002r Avant, sprzedawca (komis) zarzekał się że na 1000% jest to Tiptronic i nie sprowadza samochodów z Multitronikiem. Przez telefon jak i przy świadkach pytałem się jego wielokrotnie podczas zakupu czy napewno to Tip on że tak. W domu czytając na spokojnie przetłumaczone dokumenty ze Szweckiego na Polski wyczytałem że skrzynia to Variomatic czyli Multitronic. Jeżdząc samochodem jak i wracając nim 300km do domu przy wciskaniu gazu obroty szły do góry i w miarę prędkości opadały o 500 i dalej rosły tak ponoć działa Tiptronic, czuć również było delikatnie zmianę przechodzącą z biegu w bieg, jak i naturalny warkot silnika jaki ma miejsce w manualu. Pytanie moje jest takie czy możliwe jest że Szwedowi padł Multitronic i po prostu przy wymianie skrzyni biegów postanowił wstawić Tiptronic, czy taka możliwość jest prawdopodobna/możliwa??? Bądź po prostu kupili auto z rozwaloną skrzynią i wstawili używany Tiptronic? Jak do takiego auta podejść? I w jaki sposób inny mogę rozpoznać żeby mieć spokojny sen że to nie Multi a jednak Tip? Nadmienię że skrzynię mam bez S (załącza się dopiero po wciśnięciu gazu do samego końca i ma 6 biegów, wiem że Tip ma z regóły 5 ale wyczytałem że po 2004r Tipy już miały 6 a Multi 7 biegów. Pozdrawiam i proszę o pomoc bo czuję jak ze stresu zaczynam siwieć :)

Edytowane przez balawander

Z reguły rzadko po padnięciu skrzyni multi czy tip od razu wymienia się całą skrzynie tylko naprawia poszczególne elementy ;) zapewne masz multi jak auto 2002 rok ale nie jestem pewny na 100 %. Najprościej to auto na kanał jeśli masz lub podnośnik i na spojrzenie bd widział multi czy tip i wtedy będziesz widział co masz :)

Kolego Masz MULTITRONIKA a sprzedawca kłamał Ci w żywe oczy bo

1 Tiptroniki występują tylko i wyłącznie przy napędzie Quattro przy ośce automat to Multitronik.

2 W multitronikach właśnie brakowało literki S ale w tych najstarszych typach.

W tych nowszych literka S już się pojawiła

3 Multi również miały 6 a po modernizacji dokładany był 7

Niestety ale nikłe szanse są że masz Tipa.

Multitronik jak ktoś dba również daje radę choć wymaga o wiele lepszego specjalisty do diagnostyki :)

Multi chyba ma miskę olejową widoczną na pierwszy rzut oka pod spód auta.... Tak gdzieś wyczytałem

To źle wyczytałeś w TIPIE miska też jest widoczna

Edytowane przez Robero321