Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo głośno wyjąca pompa?


wesz82

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Wygląda to tak wsiadam do auta jade na wprost jest ok kiedy tylko przyjdzie mi gdzies zaparkowac to wydobywa sie taki przeraźliwy głos jakby coś wyło.

Nie jest to buczenie pompy wspomagania bo buczenie jest przy tym niesłyszalne.

Co zaobserwowałem to to ze dzieje się to na zimnym silniku tj do 1szych 10 km.

Nie raz np jak zrobie trase ok 50km to tez pod koniec tej trasy zawyje na parkingu.

Zawsze dzieje się to w prawą strone tj jak skręcę w lewo nie spotkam tego dźwięku.

Dzieje sie to przy predkości poniżej 5km/h i dodatkowo nasiala sie po delikatnym nacisnieciu hamulca,czasem wyje przez 1-3 sek az nie stanę całkowicie.

I teraz tak hamulce raczej odpadają bo działo by sie to cały czas.

Obstawiam albo pompe albo magiel.

Chiałbym zdjac pasek od wspomagania itd i zobaczyć co sie stanie.

Co stanie sie jak zdejme pasek czy mogę pojechać tak z 5km wiem ze nie bede miał wspomagania ale chodzi mi o ładowanie.

Miał ktoś z Was taki przypadek w ogóle???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz pasek to nie bedziesz miał ładowania, bo alternator stanie, proste, pztm taki objaw mialem ja gdy maglownica zaczela padac, pompa raczej caly czas by wyla, nie na raty, ale posprawdzaj jeszcze, wejdz pod fure, sprawdz czy magiel sie minimalnie chociaz nie poci, sprawdz tez jak zaczyna wyc poziom plynu w zbiorniczku, oraz czy sie pieni, raczej wiecej opcji nie ma, ja i tak stawiam na magiel z racji tego iz sam tak mialem, i pierw nie bylo wycieku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te wycie powiedz mi było tak głosne ze normalnie wstyd było jeździć???

Magiel tez mam na podmianke ale z urwanym jednym mocowaniem i nie bardzo mi sie chce go zakładac bo to troche zejdzie.

Zdejme pasek przejade sie i zobacze jak dalej bedzie wyc to od wtedy zostaja hamulce.

Jest jeszcze inny objaw tj jak jade w około i wystarczy tylko minimlany kamien np a te wycie sie nasila tj jak najade na niego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...