Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju tiptronic - ile płacicie


jary1982

Rekomendowane odpowiedzi

O kurde dziwne :) Ciekawe dlaczego nie chcą wymieniać - bo to chyba nie wytłumaczenie że oleju się nie zmienia, choć gdzieś czytałem że gośc miał tiptronicka , zrobił ponad 300 tys km i nie zmieniał, pozniej sprzedał. Skrzynia mu sie nic nie zacinała ani nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tiguana na tipie, z pelna informacja po VINie, w momencie kupna auto miało 87000km zrobione od ostatniej wymiany.

gdy zlalem olej byl mocno zasyfiony a filtr bardzo mocno zanieczyszczony.

skrzynia przed wymiana pracowala bez zarzutu ale po wymianie nowego oleju (Motul MultiATF) skrzynia zaczęła pracowac bardziej miekko oraz zniknęły delikatne szarpania przy redukcji biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w elsie jest napisane ze tiptronicu sie nie wymienia tylko podczas napraw. Mialem kiedys passata na tipie kupilem jak mial ok 160tys chcialem zrobic dobrze i wymienilem olej po pary tysiacach skrzynia padla(moze zbieg okolicznosci, auto bylo od 1 wlasciciela wiec przebieg org) ;/ Koles od skrzyn powiedzial jak olej nie byl wymieniany to lepiej nie ruszac. Co innego multitronic tam co 60tys. Mi za olej do tipa w a4b8 powiedziano w temie ok180zl

Edytowane przez maryoushek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykly aftomat to sie zgodze ale nie TIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę się kłócił każdy robi jak chce. Ja w tipie nie wymienie już więcej :) Może spójrzmy na wymianę trochę inaczej.

kupujesz auto co ma niby 200tyś w tipie i wymienisz olej ? skąd masz pewność że był wymieniany ? dla mnie zaszkodzi to skrzyni jak nikt tego nie robił wcześniej.

Ja mam teraz w tipie auto ma najechane ok 110tys auto serwisowane i olej nie był wymieniany. Pasata miałem w tipie i też niemiaszek nie wymieniał a auto serwisował. Mechanik od skrzyń powiedział żeby wymieniać 40-60tyś jak masz nową, lub po naprawie ale jak ktoś zrobił na skrzyni 200tyś odpuścić sobie - według mnie święta racja. ja moim będę jeździł aż padnie a potem manual wsadzę. Multitronka jak miałem to rzeczywiście miałem wymianę na 60tyś a druga coś koło 120tyś a potem skrzynia była wymieniona.

Edytowane przez maryoushek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę się kłócił każdy robi jak chce. Ja w tipie nie wymienie już więcej :)

do TIPa sa dwa rodzaje oleju, u Ciebie jest nowszy (duzo droższy) i jest mozliwe ze go sie nie wymienia

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...