Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju tiptronic - ile płacicie


jary1982

Rekomendowane odpowiedzi

Ile płacicie za wymiane oleju w skrzyni tiptronic ? I co wymieniacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej + filtr + uszczelka miski = 800-1000zł w zależności jaki olej, a najlepiej lać ori ZFa, który trochę kosztuje.

Edytowane przez afroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest Ravenol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bance czy w skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykly ATF

koszt ok 40zl za litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lać ten czy lepiej ZFa jak bede zmieniał ? I czy można tak mieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat to sie podepne...mam takie pytanko.

Posiadam a4 b7 z 2007r 2.0tdi ktore poki co chodzi bez zarzutu. Sam autko uzywam od 5.5 roku. Przebieg na dzien dzisiejszy 275kk.

Pierwszy raz czytam ze w ogole wymienia sie jakis filter i olej w automacie. W mojej audicce jest multitronic 7-biegowy swoją drogą uwielbiam tą skrzynie, spalanie bardzo małe i zadnych szarpnięc, fura ma juz 8 lat a prawdopodobnie nigdy nic nie bylo tam wymieniane. Poprzedni właściciel i jedyny przede mną serwisował auto w audi a nie widze tam zadnej wzmianki. Zaczynam sie zastanawiać i troche martwic czy moja niewiedza zaniedbuje automata. Ktos moze mi udzielić pewnych informacji czy powinienem pilnie zajac sie serwisem skrzyni? Dodam ze mimo duzego przebiegu i zadnego ingerowania, wszystko wydaje sie hulać.

Bede wdzeczmy za cenne wskazowki. Pozdrawiam

Edytowane przez Rafikk1983r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju w multitronicu co 60.000 tyś km i przestrzegalbym tego.

Skontaktuje sie z audi serwisem, przejrzałem książkę i rzeczywiscie byla wymiana oleju co 40kk mil. Oprocz oleju bedą mi wymieniac filter? Ostatnia wymiana była na 80kk auto kupilem z przebiegiem 95kk a dzisiaj jest juz 170kk mil. Nie mam pojecia jak to przeoczyłem ale szczescie ze zadnych nieprzychylnych oznak nie ma. Zastanawiam sie czy nie kupic ori oleju we własnym zakresie co by zaoszczędzić pare groszy. W książce mam takie oznaczenie: AG 052 180 A2. Dzieki za odpowiedz, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie wymieniali olej? A ja myślałem że stanowisko serwisu audi jest od wielu lat takie samo - czyli w ASB nie wymienia się oleju :facepalm:


To lać ten czy lepiej ZFa jak bede zmieniał ? I czy można tak mieszać

Lepiej nie mieszaj, tym bardziej że wlejesz "gorszy" olej jakim jest mineralny ATF, jego żywotność jest dużo krótsza od syntetycznego oleju przekładniowego.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/256590-skrzynia-tiptronic-zf5hp19flfla-wymiana-oleju-potrzebne-czesci-i-przydatne-linki/

Tutaj masz wszystko napisane, wystarczyło poszukać - zajęło mi to całe 10 sekund.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie wymieniali olej? A ja myślałem że stanowisko serwisu audi jest od wielu lat takie samo - czyli w ASB nie wymienia się oleju :facepalm:

Audi i ksiazka jest z Uk i tam bede serwisował skrzynie. Moze tutaj ich stanowisko jest inne :) czekam na emaila i bede znał koszty. Pozdro

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie wymieniali olej? A ja myślałem że stanowisko serwisu audi jest od wielu lat takie samo - czyli w ASB nie wymienia się oleju :facepalm:

To lać ten czy lepiej ZFa jak bede zmieniał ? I czy można tak mieszać

Lepiej nie mieszaj, tym bardziej że wlejesz "gorszy" olej jakim jest mineralny ATF, jego żywotność jest dużo krótsza od syntetycznego oleju przekładniowego.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/256590-skrzynia-tiptronic-zf5hp19flfla-wymiana-oleju-potrzebne-czesci-i-przydatne-linki/

Tutaj masz wszystko napisane, wystarczyło poszukać - zajęło mi to całe 10 sekund.

tylko że to jest do B5 a nie B7, chyba że nie ma różnicy

A w ASO wymiana oleju w skrzyni ile kosztuje ? Razem z częsciami, olejem itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy B5, a B7 jest duża różnica, chociażby w samym oleju i jego oznaczeniu.

ASO natomiast nie wymienia oleju w asb, a przynajmniej ja się z takim odważnym ASO nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tiptroniki w audi maja oznaczenie asb ?? To ASO nie chce wymieniać czy mówi żeby nie wymieniać ?


podpowiedzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASB = Automatyczna Skrzynia Biegów

Producent skrzyń ZF zaleca zmianę oleju co 60tys km, natomiast ASO nie ma w swoich procedurach serwisowych wymiany oleju w automacie i tego nie robią tłumacząc, iż oleju się nie zmienia, co jest bzdurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...