Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 tdi BLB Niedoładowanie POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Wszystkich,


Walczę od kilku dni z Turbo i ręce opadają. Turbina zaczęła mi przeładowywać i podjąłem się czyszczenia kierownic spalin.


Po złożeniu wszystkiego w całość pojawiło się niedoładowanie do 3500obr. Na forum doradzono mi, abym odwrócił pierścień sterujący kierownicami.



Po wykonaniu powyższego niedoładowanie pozostało jednak tym razem do 2300obr.




Logi blok11 przed czyszczeniem turbo:


VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logs



logi blok11 po czyszczeniu turbo ze źle założonym pierścieniem:


VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logs



logi blok11 po czyszczeniu turbo z odwróconym pierścieniem:


VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logs



Proszę o pomoc gdzie szukać problemu????


Opublikowano

Nie kręciłeś ustawieniem geometri na mieszku? N75 na 100% sprawna?

Opublikowano
  • Autor

Nie kręciłeś ustawieniem geometri na mieszku? N75 na 100% sprawna?

Ustawieniami nie kręciłem, ale odkręcałem gruszkę od mocowania. Jest możliwe, aby przy montażu inaczej się ustawiła?

Może uchwyt gruszki delikatnie zmienił położenie lub odkształcił się milimetr przy odkręcaniu zapieczonych śrub?

N75 nie sprawdzałem, nie mam drugiego na podmiankę.

Opublikowano

Zależy jak to odkręcałeś. 1mm położenia geometri już zmieni pracę turbiny, nie raz pół obrotu śruby na mieszku robi różnicę przy pracy.

Opublikowano
  • Autor

Zależy jak to odkręcałeś. 1mm położenia geometri już zmieni pracę turbiny, nie raz pół obrotu śruby na mieszku robi różnicę przy pracy.

No to chyba okaże się że przyczyną będzie to, że ze zbyt dużą siłą napierałem na uchwyt gruszki, aby poluzować zapieczone śruby.

Zanim zacznę regulować sztangą, sprawdzę jeszcze raz dokładnie wężyki podciśnieniowe, potem n75 a na końcu spróbuję dokonać małej korekty na sztandze.

Zastanawia mnie tylko dlaczego na wyższych obrotach turbo bardzo dobrze reguluje sobie ciśnienie? Przy przestawionym ramieniu nie powinno być złych pomiarów w całym zakresie obrotów?

Opublikowano

Sprawdź jakie masz podciśnienie z dołu i czy N75 trzyma.

Opublikowano
  • Autor

Sprawdź jakie masz podciśnienie z dołu i czy N75 trzyma.

Może głupie pytanie, ale jak to najprościej sprawdzić?

Opublikowano

Podpiąć manometr i uruchomić nastawy podstawowe i zobaczyć czy poprawnie działa, czy jest dane podciśnienie min -0,7b a jak ma być wyłączona to musi wskazywać sztywne 0

Edytowane przez adrian998998

Opublikowano
  • Autor

Podpiąć manometr i uruchomić nastawy podstawowe i zobaczyć czy poprawnie działa, czy jest dane podciśnienie min -0,7b a jak ma być wyłączona to musi wskazywać sztywne 0

Jutro będę miał Wakuometr, więc sprawdzę.

Na chwilę obecną zamieszczam logi z bloku 011 BS

http://vaglog.pl/log_211324.html

Czy wartości regulacji nie powinny być 99% i 0%? U mnie jest 9% i 90%, tak ma być?

Opublikowano

Czy wartości regulacji nie powinny być 99% i 0%? U mnie jest 9% i 90%, tak ma być?

Witaj, masz racje wartosci w trybie ON powinny byc zblizone 100% natomiast w trybie OFF bliskie 0%.

Czyzby N75 niedomagal? Czy tez kierownice w turbinie do konca sie nie przestawiaja? Ktos madrzejszy moze podpowie koledze...

Edytowane przez ksio87

Opublikowano

BLB tak ma w BS 011

Opublikowano

Witaj, masz racje wartosci w trybie ON powinny byc zblizone 100% natomiast w trybie OFF bliskie 0%.
głupoty opowiadasz :wink:
Opublikowano

BLB tak ma w BS 011

Moj blad...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Podpiąć manometr i uruchomić nastawy podstawowe i zobaczyć czy poprawnie działa, czy jest dane podciśnienie min -0,7b a jak ma być wyłączona to musi wskazywać sztywne 0

Podpiąłem Wakuometr i zakładając że działa poprawnie, to wydaje się że mam trochę za niskie podciśnienie.

film z podpiętym miernikiem:

https://youtu.be/H0B96Iw2GnY

Dziś podłączyłem wężyk blisko vakum pompy i z pominięciem wszystkich innych wężyków wpiąłem go do N75.

Z wężyka wejściowe podciśnienie do n75 było 0,85bar a wyjściowe z N75 to 0,52 bara na biegu jałowym. .

Mam rozumieć, że N75 do wymiany?

Wymieniłem N75 na nowy i podciśnienie wzrosło do 0.65 bara.

Do 2500obr dalej turbina nie idzie po mapie. Skończyły mi się wszelkie pomysły.

Podpiąłem gruchę turbiny bezpośrednio pod vacum i turbo zbiera się idealnie, tylko przy puszczeniu gazu słychać głośny turbo surge.

Nie pisałem tego wcześniej ale turbo surge występuje u mnie nawet z prawidłowo podpiętymi wężykami. Po wymianie N75 dźwięk ten jest dużo częściej słyszalny.

Czy powyższe ma jakikolwiek wpływ na brak doładowania?

Nie wiem co mam już robić, chyba skończy się tak że turbo oddam do regeneracji.

Opublikowano

Sprawdzałeś klapki sterujące przepływem powietrza w kolektorze??

Edytowane przez DragonGTI

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Po kilku miesiącach wracam do tematu mojego auta, ponieważ do tej pory nie rozwiązałem zagadki niedoładowania.



Dziś postanowiłem zrobić ponownie logi i przy trzykrotnym logowaniu w ciągu 10 minut widać trzy całkiem różne wykresy.


Przy pierwszym logowaniu do 4tys obrotów w całym zakresie było niedoładowanie.


Nacisnąłem stop w VCDS i zrobiłem resume do 3tys obrotów i logi się znacząco poprawiły.


Po chwili znów zrobiłem resume do ponad 4 tys obrotów i jeszcze bardziej się poprawiło, bo turbina dobiła do ponad 2335 mbar.




Jak to możliwe? Może znajdzie się na forum ktoś mądrzejszy i nakieruje mnie na przyczynę.



Logi blok 11:


http://vaglog.pl/log_224078.html


Edytowane przez nexusmax

Opublikowano

Popraw link

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Popraw link

Poprawione ale dalej coś nie tak jest z linkiem.

Trzeba niestety ręcznie kopiować i wkleić w pasek przeglądarki.

Edytowane przez nexusmax

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.