Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwarcie drzwi a światło wewnątrz


marvellx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni mam pewien problem. Tak jak do tej pory po otwarciu drzwi normalnie światło wewnętrzne się świeciło tak teraz nie zawsze. Czasem jest tak, że po otwarciu drzwi kierowcy lub pasażera światło się nie zaświeca wcale lub dopiero kiedy drzwi są już w np połowie otwarte. A jeśli nie zaświecą się wcale to kiedy zamykam drzwi to w momencie zatrzaśnięcia zamka światełka na ułamek sekundy tylko błyskają. Nie sprawdzałem tylko co się dzieje po otwarciu drzwi tylnych. Czy to jest wina czujnika otwarcia drzwi? Gdzie on się znajduje, w zamku? Tylko czy w obydwu drzwiach padły w jednym czasie? Chyba mało prawdopodobne.... Jeśli chodzi o tylne drzwi to po wyjściu z pracy sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem.

Z treści forum wywnioskowałem, że jeżeli komputer pokazuje otwarcie, to masz gdzieś kostki do samego oświetlenia spsute.

Jeżeli zaś komputer nie pokazuje otwarcia, to mikrostycznik w zamku się zużył.

Tu masz DIY około tematu:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/150927-czyszczenie-mikrostyku-w-zamkach-drzwi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw czy nie zaoksydowało to połączenie pięciu przewodów pod tapicerką (pod nogami pasażera tylnego prawego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma kontrolki na desce rozdzielczej pokazującej otwarcie drzwi. Jedyna reakcja na otwarcie drzwi to jest włączenie oświetlenia wewnątrz.

Byłem przed chwilą w aucie. Sprawdziłem, że po otwarciu tylnych drzwi wszystko (czyli oświetlenie wewn.) działa ok. Natomiast problem jest najprawdopodobniej w drzwiach przednich od pasażera. Kiedy je otwieram światło się włącza dopiero kiedy pukne pięścią w okolicy zamka. A z tego co wyczytałem to właśnie tam jest ten wyłącznik. Chyba czeka mnie demontaż i sprawdzenie. Rav14 dzięki za link do instrukcji.

Edytowane przez marvellx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie kup spinki, żebyś miał czym tapicerkę przypiąć spowrotem, powodzenia w naprawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b5 nie ma spinek, boczek siedzi na plastikowych uchwytach w rodzaju haka. Trzeba z wyczuciem zdejmować to nic się nie uszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma spinek bo już raz rozbierałem drzwi kierowcy. A z naprawą będę musiał poczekać do lepszej pogody bo garażu nie mam a cały czas pada i wieje niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...