Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wentylatorami które rozładowują aku


KaC-zY

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy i koleżanki :)

Auto: Audi A4 B6 1,8T Quattro 140kw (190km) :dancing:

Znalazłem parę tematów dotyczących mojego problemu z Audi ale nikt nie zamieścił konkretnego rozwiązania więc postanowiłem ponowić temat.

Problem dotyczy wentylatorów chłodnicy, które rozładowują mi akumulator. Mianowicie chodzi o to że po zgaszeniu autka po kilku minutach załączają się wentylatory na pełne obroty.

Pracują tak do momentu aż akumulator się nie rozładuję.

Uprzedzam pytania dotyczące sprawdzenia błędów. Błędów nie posiada ani na desce rozdzielczej ani na kompie (prócz kontrolek ABS i ESP które załączają się nie zawsze podczas jazdy)

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc gdyż jest to moje pierwsze Audi :) z którym zaczynam swoją przygodę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywitaj się w odpowiednim dziale i sprawdź co znaczy sprawdzić błędy komputerem. Zdaje mi się że nie diagnozowałeś a mówiąc o komputerze masz na myśli FIS. Zrób diagnostykę VAGiem najpierw, odczytaj pomiary czujników temperatury, sprawdź działanie wentylatorów. Kontrolki ESP i ABS sugerują że jednak masz jakieś błędy w sterownikach. Wszystko jest na forum. Poszukaj tylko.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za sugestię. Problem rozwiązałem sam i niestety to nic z tych rzeczy co piszecie.

Przywitaj się w odpowiednim dziale i sprawdź co znaczy sprawdzić błędy komputerem. Zdaje mi się że nie diagnozowałeś a mówiąc o komputerze masz na myśli FIS. Zrób diagnostykę VAGiem najpierw, odczytaj pomiary czujników temperatury, sprawdź działanie wentylatorów. Kontrolki ESP i ABS sugerują że jednak masz jakieś błędy w sterownikach. Wszystko jest na forum. Poszukaj tylko.

Nie skomentuję tego gdyż nie chce Cię obrazić więc pozostawiam Twój post bez komentarza....

Problem polegał na zalanej skrzynce w podszybiu jeden z fachowców montując mi alarm uszkodził ją. Tak to jest jak się nie ma czasu samemu to zrobić.....

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam podobny problem. Czasami w aucie załączy się wentylator mimo iż auto jest zgaszone. Ogólnie dziwne objawy, ostatnio byłem u wulkanizatora, ktory podnosił przód auta. Przy opuszczaniu samochodu załączył się wentylator i po chwili się wyłączył. Dzisiaj w ogrodzie auto zgaszone, a wentylator się uruchamia. Otworzyłem maskę żeby sprawdzić co się dzieje, przy zamykaniu i trzaśnięciu pokrywą silnika wentylator się wyłączył. Co innego może być tego powodem? pod maską nie zobaczyłem nic niepokojącego.

prosze o pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...