Skocz do zawartości
IGNOROWANY

car audio tanim kosztem


uniqque

Rekomendowane odpowiedzi

planuje jak się trochę ociepli przerobić trochę audio w moim b5 ale nie mam zbyt dużo pieniędzy na to ani też nie jestem jakimś melomanem. w tej chwili mam betę autorevers i głośniki tylko z przodu nokii.

Planuje tak:

- jakieś w miarę dobre radio z BT (nie potrzebuje płyt)

- głośniki na przód bo te już pierdzą (i chyba też zwrotnicę)

- możliwe że maty wygłuszające

- głośniki na tył na półkę do sedana

no i kable

nigdy tego nie robiłem i nie wiem od czego się zabrać. nie wiem na czym nie mogę oszczędzać a co spokojnie mogę kupić od chinoli

pomożecie jakimiś radami?

przy okazji zapytam: przy wyjmowaniu klimatronika znalazłem za nim nigdzie nie podłączony kabel (jakby antenowy) na złączu BNC co to niby ma być? (b5 sedan 95r 1,6)

Edytowane przez uniqque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 uzupełnij profil

2 jaką kwotą dysponujesz ?

3 jak nigdy tego nie robiłeś to daj to komuś to ma pojęcie bo uszkodzisz radio i będzie problem

4 u chinoli to tylko ryż kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-zrobione :)

2-im mniej tym lepiej ale nie więcej niż 500-600zł

3-jeśli chodzi o podłączenia elektronieczne/elektryczne itd to spoko. nie znam się na car-audio (np nie wiem po cholere jest zwrotnica-gdzieś czytałem że potrzebna jest)

4-ryż mam z tesco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnica sluzy do podzialu czestotliwosci na glosnik, np nie mozesz dac calego pasma na tweeter bo go spalisz. Zeby to mialo rece i nogi wypadaloby zrobic panele na glosnik 16cm (w b5 sa chyba 13 fabrycznie? ) ale raczej wyjdzie ponad budzet i dla kogos kto nie jest mega skupiony na dzwieku wystarczy 13, najwyzej w przyszlosci kupisz wzmaka i jakas mala skrzynke do bagaznika. Co kupic nie poradze, kabel wystarczy 1.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwota którą dysponujesz to nie wiele za to nawet dobrego radia nie kupisz, a ty chcesz głośniki, maty , kable no i radio za tą kwotę to może głośniki kupisz i dobre kable nic więcej. Dozbieraj funduszy i daj to komuś kto się zna bo skoro nie wiesz po co jest zwrotnica to sam się ie bierz kupisz byle co a efekt będzie żaden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to co polecacie bez patrzenia na cenę końcową

- radio z bt

- głośniki na przód z tweeterami

- głośniki na półkę z tyłu

tylko bez szaleństw

Edytowane przez uniqque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak radio to raczej nie z bt tylko z plytami ewentualnie usb bo bedziesz tracil na jakosci. Sluchales kiedys muzyki z transmitera na radio? Za przyjemnie to nie gra wiec lepiej wybrac radio na mp3 i oczywiscie głośniki na przód ale 16cm ale tak jak chlopaki mówia za ta kwote to nie zrobisz nic zadowalajacego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznę od wygłuszenia i głośników na przód.

jaką matę i ile jej

jakie głośniki? doo 200-300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz tanim kosztem to mata dekarska castoramy na wygluszenie drzwi daje rade. Spokojnie Ci jedna rolka wystarczy i jeszcze zostanie :) a głośniki do 300 zł to brałbym powerbass S-60C. Najlepszy stosunek jakosci do ceny w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to u siebie mam alpine ute-72bt. Radio w super cenie, a myślę, że jakość również niezła. U mnie lepiej grają głośniki niż na poprzednim clarionie. Wszystko seria (nie bose).

Pobiera książkę adresową, możesz przypisać ulubione numery, wybrać głośniki na których słychać rozmówcę, kategorie połączeń (odebrane, nieodebrane, wybierane). Sporo bajerów.

Edytowane przez sk8rudex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego mój post został usunięty...

czy warto dopłacać 80 zł do głośników powerbass s-60c czy lepiej zostać przy tańszych s-6c i wydać więcej na wygłuszenie drzwi?

a może Hertz DSK-165?

Dodam że nie mam zamiaru montować wzmacniacza ani tuby

Edytowane przez uniqque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bez wzmacniacza to wez s-6c bo roznicy raczej nie odczujesz. Tylko zrob dobre wygluszenie i dystanse kiedys Kowi87 sprzedawal zapytaj czy nie ma. W hertzach syki graja za ostro i moga draznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do tematu, bo planuję podobny zakup

piszecie o powerbass s-6c, a co możecie powiedzieć o modelu 2XL-50C? który lepszy?


2xl są mniejsze więc pewnie łatwiej zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelu 2XL-50C nie slyszlem wiec za bardzo nie pomoge. Powinien zagrac lepiej w sesie jakosci ale ja bym wolal sie pomeczyc i włożyc s6-c na dobrze zrobionych dystansach i wygłuszonych drzwiach. Głośnik 13 cm nie da takiego efektu jak 16cm a jak zrobisz dobrze na 16cm dołożysz wzmacniacz to nawet skrzyni możesz niepotrzebowac na tył wiec i miejsca wiecej w bagażniku i koszty całego CA mniejsze. A po co masz założyc droższe 13 i sie np pozczarowac ze Ci za słabo basem gra i bedzeisz dorzucał wzmacniacz i skrzynie ale zrobisz jak zechcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pisałeś że s-6c bez wzmacniacza - czyli jeśli miałbym w planach wzmacniacz (pytanie czy będzie potrzebny do tych głośników) to brać s-60c tak?

a powiedz mi co będzie mi potrzebne do tego zestawu żeby zamontować wszystko w mojej B5 sedan z przodu? jakie dystanse i czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, kazdy ma indywidualny słuch i chodzi mi o to ze s-6c bez wzmacniacza moze Ci wystarczyc jak nie jestes mocno wymagajacy wiec ja bym nie brał s-60c jeżeli bym chciał robic tanio. Wygłuszysz drzwi, założysz głośniki s-6c na dystansach i mozesz uznac ze Tobie wystarczy to po co odrazu zakładać ze kupie droższe głosniki bo napewno zagraja lepiej i do tego potem dawac wzmacniacz jak s-6c mogą Ci starczyc na radiu. A jak Ci bedzie mało to wtedy myslisz o wzmacniaczu i ewentualnie czyms do bagażnika. Potrzebujesz oczywiscie głośniki :grin: dystanse na głośniki i maty wygłuszajace albo mate dekarska, i jeszcze jakies drobiazgi typu opalarka do podgrzewania mat, coś do odtłuszczania ale o wygłuszaniu to sa przynajmniej dwa tematy na forum wiec tam wszystkiego sie dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki bardzo za pomoc - wszystko już wiem :hi:

a tak dla wyjaśnienia w kwestii wymagań to zwracam ogromną uwagę na czystość dźwięku - trzeszczenie, trzaski itp. doprowadzają mnie do szału, natomiast na mocnym p....nięciu mi nie zależy jakoś szczególnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...