Skocz do zawartości
IGNOROWANY

car audio tanim kosztem


uniqque

Rekomendowane odpowiedzi

panowie dystanse moze miec Kowi87 a jak nie to mozecie zrobic ze sklejonych paneli podłogowych, z płyty mdf itp. Dziure wyciąć każdy umi :decayed: tylko trzega pokombinować żeby je wpasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potrzebuje pomocy zakupiłem sobie te powerbasy s-6c i teraz chciałbym wzmaka żeby ogarnął te głośniki + soobwoofer z tyłu myślę o tym http://allegro.pl/powerbass-l-124d-sub-29hz-450hz-400rms-promo-35-i4919688752.html jaki wzmacniacz będzie potrzebny? Może jakiś przykład lub jakies wymagania czym sie kierować przy zakupie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz jak tacy, wzmak musi mieć w mostku ~400W RMS przy 4Ohm (jeśli będzie ciut więcej to nawet lepiej). Generując taką moc z mostka na kanale będzie miał minimium 100W więc o napęd przodu nie ma co się martwić. Inna sprawa to cena, za dobry piecyk o takich parametrach trzeba dać ~500zł+ w używce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,,,sorka ze tak sie wcisne z zapytaniem,,ale meczy mnie pewna sprawa otóz,,mam a4 b5 avanta ale głośniki mam tylko w przednich drzwiach,,i tak chce sobie zakupic orginalny wofer noki z calym okablowaniem ale nie wiem czy moje radio (ori) jest przystosowane do tego aby podlaczyc do niego ori wofer..podpowiedzcie mi koledzy czy wiazke od wzmacniacza bede mial gdzie podpiać,,a wtyczki z tylu radia wygladaja tak

WFDRUWw.jpg

aKD1LZ2.jpg


Też potrzebuje pomocy zakupiłem sobie te powerbasy s-6c i teraz chciałbym wzmaka żeby ogarnął te głośniki + soobwoofer z tyłu myślę o tym http://allegro.pl/powerbass-l-124d-sub-29hz-450hz-400rms-promo-35-i4919688752.html jaki wzmacniacz będzie potrzebny? Może jakiś przykład lub jakies wymagania czym sie kierować przy zakupie ?

ale jesli moge sie wcisnac,,to kierujac sie akupem musisz sobie odpowiedziec jakiej muzyki sluchasz czesciej w aucie,,czy jakiegos hip-hop gdzie basy sa stosunkowo rzadko czy bardziej jakiegos techno czy czegos gdzie basy wystepuja z bardzo krotkimi odleglosciamy...poniewaz gdy sluchasz hip-hop radze zakupic jeden głosnik o wiekszej srednicy poniewaz bedzie od spokojnie sobie latal na wolnych basach robiac wiekszy podmuch,,natomiast jesli sluchasz techno to radzilbym 2 głosniki o mniejszej srednicy z racji tego zeby one nadarzaly za basami ktore w muzyce techno sa zdecydowanie czesniej.i chodzi o to zeby on nadarzyl sie cofnac zeby dostarczyc odpowiednia jakosc,,,a jak wiadomo duzy glosnik to dusy opor powietrza a mniejszy glosnik to zarazem mniejszy opor...

jesli moge cos polecic to polecam naglosnienie marki boschmman,,tanie solidne i dajace ladny efekt.

ja we wczesniejszym aucie mialem cos takiego,daje czadu ,pękła mi boczna szyba,,sam sie zdziwiłem jakim prawem ,ale jednak pekła na postoju..z tym ze do tego to juz konkretny wzmacniacz i koniecznie kondensator

FGSTg3l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne się pod temat. Mam audi a4 b5 avant poliftowe. Mam z przodu 2 tweetery i 2 glosniki w drzwiach, z tyłu 2 głośniko w drzwiach i subwoofer nokii w bagażniku. Radio nieoryginalne sony. Niestety audio jest niezadowalające zdecydowany brak bassu. Może ktoś kto ma takie wyposażenie z.org radiem wypowie się czy to gra lepiej? Zastanawiałem się nad wymianą głośników z przodu ale nie chcę przerabiać drzwi pod 16 woę zostawie jak jest. Może wie ktoś czy w tylnych drzwiach głośniki też mają 13 cm? A jak są większe to.może właśnie ich wymiana poprawi niskie tony? I nie polecam zabawy w podłączanie subwoofera nokii bo jest słaby. Jak usiąde w bagażniku gra fajnie ale w fotelu kierowcy już nie xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie warto bawić się w wymiane tylnych głośników tylko suba dokładać. Zauważyłem, że u mnie do radia sub podłączony jest jak zwykłe głośniki bo jak w radiu sub reguluje to nic się nie dzieje ale to pewnie nic nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy - ja włożyłem dość mocne głośniki w półkę i dają radę bez suba, a miejsce w bagażniku zaoszczędzone


Oczywiście nie chcę negować subów, chodziło mi tylko o to, że warto sprawdzić mimo wszystko na sobie, bo każdy ma inne wymagania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a probowales na tym setupie zmiane radia? zmien na alpine i zobaczysz poprawe. A jesli dalej to za mało to proponuje 10" subik do bagaja i do tego wzmaczek :wink: napewno juz basu nie bedzie brakowało.W 16ki na tył osobiscie bym sie nie pchał, nie dadza ci tego co sub i raczej jakiegos ogromnego pozytywa z tego nie wyciagniesz,poprostu robota i koszt głosniczków a basu nadal bedzie mało :) (ale to tak jak kolega wyzej napisał ,kazdy ma inne wymagania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie coś zaproponować na wzmacniacz i suba. coś rozsądnego cenowo i zajmującego mało miejsca (mam sedana z lpg i kołem zapasowym w bagażniku a potrzebuje miejsca na wózek dla dziecka). może jakiś pomysł żeby z boku bagażnika zabudować ewentualnie w półkę z tyłu.

Głośniki PB grają mi bardzo ładnie ale jak grają cicho to w niektórych piosenkach brakuje mi basu a pieniędzy nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.dropbox.com/s/6a9p6vtyqc8wy74/sub5.jpg?dl=0 ja mam tak zrobione w boczku :)

https://www.dropbox.com/s/nw9t6ot8mmp89js/sub6.jpg?dl=0 .koszt okolo 500zl ale z obiciem i pasta Brax w srodku .


powiedz o jakiej kasie mowa? mniej wiecej ile mozesz wydac na sub +wzmak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a pieniędzy nie mam

no to co chcesz robić jak nie masz za co ????? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu akurat kolega ma racje ,niestety najtansza opcja zrobienia suba w zabudowie + kupno jakiegos w miare subika i wzmaka na tym poziomie to koszt niestety poru "dobrych " stow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pieniędzy żeby wydawać 1000zł na wzmacniacz ale jak coś rozsądnego macie do polecenia to chętnie zerknę. chodzi mi o sam wzmacniacz i sub resztę to już sam wykombinuję... tylko żeby rozmiarowo nie było zbyt duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy wszystko od tego jak chcesz zrobic sub. Bo robiąc zabudowe w boczku mozna uzyskac od 15 do 25litrow ,wiec od tego trzeba zaczac kombinowac,bo nastepstwem litrazu jest dobór głośnika.U mnie wyszło okolo 22litry wiec ten dego ktorego mam wpasował sie idealnie,takze wczesniejszy helix był pod ta skrzynke (to sa 12") jesli zdecydował bys sie na 10"(jednak do sedana polecam min 12") to wybor napewno jest wiekszy w mniejszej kasie przy zachowaniu (do przyjecia) jakosci.Oczywiscie mowa o skrzyniach zamknietych.Bo tu znow nasuwa sie pytanie ? jakiej muzyki głownie słuchasz ,to tez jest wazne do wyboru skrzyni.wiec sam widzisz ze to nie tak do konca prosto doradzic,oczywiscie do byle dudnienia ,nie ma problemu doradzic :) mozesz kupic byle piżdzinga i "rure " i goł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...