Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy potrzeba wymienić tunel przy montażu podłokietnika


mati008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy konieczna jest wymiana całego tunelu by założyć podłokietnik?Nie mam kieszeni w tunelu i nie wiem w jakiej odległości miałbym ją zrobić.Pomoże ktoś?Zastanawiam się właśnie nad kupnem i nie wiem czy tunel też trzeba kupić. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywiercisz dziurę w tym który masz i tyle.

Tutaj masz dokładne wymiary:

armrest.jpg

jeśli jeszcze nie kupiłeś to mam 5 sztuk w różnych kolorach. musisz mieć jeszcze łapę mocującą do tego łokcia.

Pozdro.

Edytowane przez R7 JAREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywiercisz dziurę w tym który masz i tyle.

Tutaj masz dokładne wymiary:

armrest.jpg

jeśli jeszcze nie kupiłeś to mam 5 sztuk w różnych kolorach. musisz mieć jeszcze łapę mocującą do tego łokcia.

Pozdro.

Cześć, mozesz wrzucic zdjecia tego twojego podlokietnika?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłokietnik dopiero kupię i chciałem się upewnić czy nie muszę całego tunelu wymienić. Dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie również został jeden rodzyneczek... zapraszam na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma może ktoś zwymiarowany otwór na podłokietnik A4 B6

Ten obrazek powyżej jest nieprawidłowy, bo same ramie podłokietnika ma szerokość ponad 50mm

KEY_armrest.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie na obrazku widzisz szerokość dziury ? tam jest podana długość 4,3 cm ponieważ stelaż wkłada się pod kątem i elegancko wchodzi.

Wartość H to długość/wysokość a nie szerokość.


dokładny , fabryczny rozmiar otworu to : szerokość 6,3 i długość/wysokość 4,3 - zmierzyłem u siebie ;) ale szerokość w zupełności wystarczy 5,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek dzięki za szybka odpowiedz, przyznaje rację taki mały otwór wystarczy bo ramie wkłada się pod kątem :facepalm: stąd taki wąski, niestety ten mały kwadracik nie wiem po co.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mały kwadracik jest po to żeby tam wszedł "ząb" który jest od spodu podłokietnika. Zaraz gdzie zaczyna się metalowy stelaż masz plastikową obudowę. Ona ma po lewej i prawej stronie po jednym plastikowym ząbku. Powinny one wejść w tunel aby łokieć był bardziej stabilny ale większość podłokietników ma te dwa ząbki wyłamane.

To w niczym nie przeszkadza a więc jeśli w tym tunelu montujesz łokieć pierwszy raz to odpuść sobie ten mały kwadracik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku a czym proponujesz wycinanie tego otworu? najpierw oczywiscie narysować jakoś ślad do cięcia i co potem ? Malutkie wiertełko a następnie delikatnie brzeszczotem czy moze jakąś inną metodą ???

a przy okazji - szukam podłokietnika w kolorze SWING :wink:

Edytowane przez depechetom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sobie też kupić jakąś tanią multiszlifierkę/dremla czy jakkolwiek to nazwiesz. Narzędzie na pewno nie raz się przyda do jakiś drobnych pierdół. Jak nie to wiertara i jazda ;)

p.s. na wszelki wypadek okulary ochronne! Ja cwaniakowałem aż nie dostałem opiłkiem plastiku w oko :D

Co do samej dziury to perfekcyjna być nie musi, osłona podłokietnika niedoskonałości zakryje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sobie też kupić jakąś tanią multiszlifierkę/dremla czy jakkolwiek to nazwiesz. Narzędzie na pewno nie raz się przyda do jakiś drobnych pierdół. Jak nie to wiertara i jazda ;)

p.s. na wszelki wypadek okulary ochronne! Ja cwaniakowałem aż nie dostałem opiłkiem plastiku w oko :D

Co do samej dziury to perfekcyjna być nie musi, osłona podłokietnika niedoskonałości zakryje :hi:

Tak ale pamiętajcie żeby otwór wywiercony w tunelu był mniejszy niż dolna osłona w łokciu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wziąłem suwmiarkę i delikatnie na trasowałem następnie wkrętarka wraz z wiertlem małym (średnica 3) kilka otworów przy sobie w rogach mały brzeszczot i poszedł po chwili łokieć siedział na swoim miejscu, a łokieć kupiłem za 130 zł :P miał ułamaną jedną część zapięcia ale był w bardzo ładnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dobrze zrozumiałem nic wyciągać nie trzeba? jest dostęp na aucie żeby to ładnie wyreżać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu z wycięciem ale nie wiem czy zamontujesz łapę mocującą. W każdym razie uważaj na kable np do podświetlania popielniczki pod spodem i inne duperele. najlepiej zdejmij popielniczkę i plastik obok. będziesz dobrze widział jak to wygląda w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z tym problemu żadnego tylko natrasuj sobie gdzie masz wyciać ja tak zrobiłem i bez problemu wszedł a i jeszcze najlepieij bedzie jak powiercisz otwory na koncach bedzie ci lepiej wyciać i nie wyjedziesz za daleko. Mam łapę jak bys potrzebował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...