Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny dzwięk turbiny po regeneracji


Wasyl622

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem z turbina. Turbina była robiona w Łodzi firma dynamica w październiku ubiegłego roku po przejechaniu 8000 tys. Zauważyłem że znika mi olej. Postanowiłem oddać ja na gwarancje ze względu na mokry układ Ic. Po 2 dniach okazało się ze turbo jest sprawne nic sie z nią nie dzieje jest wszystko ok. Zamontowałem ja zgodnie z procedura. Po odpaleniu i dodaniu gazu lub pod czas jazdy słychać świst coś w rodzaju jadącej karetki bardzo daleko. Dźwięk nie jest glośny lecz słyszalny zaczyna ją słychać gdy dodaje gazu i ujmuje gaz nie jest to dźwięk metaliczny ani też padającej turbiny bo miałem kiedys taką i słyszałem w sharanie. Jest to dźwięk jadącej karetki świst cichy. Turbina na ich wykazie jest w dobrym stanie oni zapłacili za wysyłkę i przysłali ja do mnie proszę was co można zrobić aby ten,dźwięk wygłuszyc po reklamacji auto lepiej reaguje na,gaz ciągnie dużo lepiej nie dymi nie kopci. Proszę pomóżcie

Wszystkie rury są sprawne oraz szczelnę

Wszystkie rury są sprawne oraz szczelnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale mówisz świst czyli co taki gwizd przy starcie ? zapewne znowu była czyszczona i na nowo sprawdzana na maszynach więc ten gwizd przy tdi jest dobra oznaką tylko jak mocny jest ? ja mam u siebie swoją też po regeneracji może z miesiąc i delikatnie podgwiżdże przy 1i 2 no zależy czasem i 3 wleci jak na spokojnie sie startuje bez katowania bo to bezcelowe .. możesz to nagrać i podesłać na pw sprawdze czy tak samo masz jak ja ... powiedz coś jeszcze więcej bo jeszcze nie słyszałem turba odgłosów podobnych do syreny karetki :facepalm::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że coś jednak przy niej robili, jak przed wysyłką nie gwizdała :naughty:

Gwizd to albo uszkodzenie mechaniczne wirnika, albo niska jakość jego wykonania, ewentualnie wyważenia :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak karakizator i nowe złacze elastyczne jest ti coś w rodzaju gwizd dźwięk podobny to jadącej bardzo daleko syreny policji bardzo cicho wcześniej dość że był słabszy i przy szybszej reakcji na gaz auto miało delikatne przerwy ale nie było jej słychać. Gdy ponownie ja odebrałem pytam skoro jest sprawna jest wszystko ok kto ponosi koszty oni Pan nic turbo jest na gwarancji ma pan prawo do sprawdzenia my placimy wiadomo 40zl w dwie strony wysyłka nie dużo ale dziwi mnie fakt taki gdy ja prosiłem o wykaz co bylo robione itp nic nie dostałem tylko wykaz z wyważarki. A turbo sirnik od strony Ic i filtra wyglądało jak nowe czyste bez oznak oleju zabrudzenia ale od strony katalizatora osad spalin wirniki od katalizatora nie ma luzu wirnik od Ic bardzo mały nie wyczuwalny w palcach jest bardzo mały ale,nie stylka się z obudową. Gdy ponownie zadzwoniłem z pytaniem czy to normalne odpowiedzieli turbina w awx nie jest słyszalna nie powinno praktyczne jej słychać. Świst raczej podobny jest do uciekającego powietrza. A tu słychać gwizd cichy id 1500 2300 później nic i gdy puszczam nogę z gazu cichnie gdy turbo przestanie pracować. Dźwięk podobny do jadącej policji bardzo,daleko gdy zaczyna pracować. Co,do nagrania sadzę że mogło by tego nie słychać ale spróbuje. Teraz auto jest mocniejsze bo czuje to,podczas jazdy. Wiadomo do gareta mię,ma org tylko zamieniki. Gdy dzwoniłem do innych niezależnych warsztatów praktycznie każdy z Częstochowy Kielc Łodzi wysyła turbo do firmy w Łodzi dynamica każdy mówi nigdy nie miałem z nimi problemu zawsze zakładamy turbo tak,jak oni piszą nowe filtry oleje odłączenie pompowyrysków w celu podania, oleju do turbiny aby nie odpaliła na sucho i jest ok a tu moja jak nie puszczała olej oni,twierdzili jej stan na dobry bez niepokojoncych oznak. A była czysta jak po regeneracji lecz część wydechowa turbiny nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys zaczęła mocno gwizdać to niedługo po tym był jej koniec . Jak zregenerowałem to juz nie gwizdała wcale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tu jest po regeneracji tydzień temu po ponownym jej sprawdzeniu. Auto jest mocniejsze niż, przed jej wysłaniem gdy byla pierwszy raz regenerowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tu jest po regeneracji tydzień temu po ponownym jej sprawdzeniu. Auto jest mocniejsze niż, przed jej wysłaniem gdy byla pierwszy raz regenerowana.

A jak wyglądają logi dynamicze grupy 011?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...