Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T Nalany półsyntetyk - co robić ? Pomocy.


wabiczek3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem jakieś 2 miesiące temu Audi no i jest zalany półsyntetyk niby Castrola niby 10W40. I co teraz mam zrobić ?

Nie wiem od jakiego czasu jeździ na tym półsyntetyku, smiga dobrze i nic sie nie dzieje.

Powiedzcie koledzy co robic w takiej sytuacji ? Czy ryzykować płukanie silnika i spróbować zalać syntetykiem czy lepiej dalej latać na półsyntetyku.

Dziękuje za pomoc ;)

Jaka jest Specyfikacja oleju 1.8T ?

Edytowane przez wabiczek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem jakieś 2 miesiące temu Audi no i jest zalany półsyntetyk niby Castrola niby 10W40. I co teraz mam zrobić ?

Nie wiem od jakiego czasu jeździ na tym półsyntetyku, smiga dobrze i nic sie nie dzieje.

Powiedzcie koledzy co robic w takiej sytuacji ? Czy ryzykować płukanie silnika i spróbować zalać syntetykiem czy lepiej dalej latać na półsyntetyku.

Dziękuje za pomoc ;)

Jaka jest Specyfikacja oleju 1.8T ?

Ja kupiłem A4 1.8 T rok temu. Mam ponad 260 tys km i zalany był olejem 10w40. Nic sie nie dzieje. Różnie ludzie piszą o olejach.Że ten zły, a tamten dobry. U mnie nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja śmigam na półsyntetyku i nie narzekam nic sie nie dzieje itp dlatego nie zmieniałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O olejach jest temat rzeka ;-) Generalnie do jednostek z turbo powinno się lać pełen syntetyk.

Wabiczek3,jak się obawiasz plukanki,to wystarczy że zmienisz na odpowiedni olej i już ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy półsyntetyk zawiera w swoim składzie do 60% oleju mineralnego!!!

jakub04 - Jakie rozwiazanie proponujesz w takim razie ? Furka ma już około 260 tysięcy więc swoje przejeździła i boje sie robić płukania żeby nie wyszła lipa, bo wyczyści mi silnik a później bedzie się lało albo co gorsza zapcha się jakiś kanał olejowy i zatrę silnik. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem bedzie kupno dobrego oleju półsyntetycznego, tak mi się zdaje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy półsyntetyk zawiera w swoim składzie do 60% oleju mineralnego!!!

jakub04 - Jakie rozwiazanie proponujesz w takim razie ? Furka ma już około 260 tysięcy więc swoje przejeździła i boje sie robić płukania żeby nie wyszła lipa, bo wyczyści mi silnik a później bedzie się lało albo co gorsza zapcha się jakiś kanał olejowy i zatrę silnik. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem bedzie kupno dobrego oleju półsyntetycznego, tak mi się zdaje :)
Skoro masz zalany polsyntetyk,to co zmieni jak wlejesz lepszej firmy olej też polsyntetyk? Ja mam ponad 240kkm przebiegu.Zrobiłem plukanke 2 lata temu i leje syntetyk 5w40 i jest ok.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmień po 5000 na 5w40 a nic się nie stanie. Ja mam podobny przebieg i na 5w40 śmiga jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...