Jump to content
IGNORED

1.8T Nalany półsyntetyk - co robić ? Pomocy.

wabiczek3

Recommended Posts

Witam zakupiłem jakieś 2 miesiące temu Audi no i jest zalany półsyntetyk niby Castrola niby 10W40. I co teraz mam zrobić ?

Nie wiem od jakiego czasu jeździ na tym półsyntetyku, smiga dobrze i nic sie nie dzieje.

Powiedzcie koledzy co robic w takiej sytuacji ? Czy ryzykować płukanie silnika i spróbować zalać syntetykiem czy lepiej dalej latać na półsyntetyku.

Dziękuje za pomoc ;)

Jaka jest Specyfikacja oleju 1.8T ?

Edited by wabiczek3

Witam zakupiłem jakieś 2 miesiące temu Audi no i jest zalany półsyntetyk niby Castrola niby 10W40. I co teraz mam zrobić ?

Nie wiem od jakiego czasu jeździ na tym półsyntetyku, smiga dobrze i nic sie nie dzieje.

Powiedzcie koledzy co robic w takiej sytuacji ? Czy ryzykować płukanie silnika i spróbować zalać syntetykiem czy lepiej dalej latać na półsyntetyku.

Dziękuje za pomoc ;)

Jaka jest Specyfikacja oleju 1.8T ?

Ja kupiłem A4 1.8 T rok temu. Mam ponad 260 tys km i zalany był olejem 10w40. Nic sie nie dzieje. Różnie ludzie piszą o olejach.Że ten zły, a tamten dobry. U mnie nic się nie dzieje

ja śmigam na półsyntetyku i nie narzekam nic sie nie dzieje itp dlatego nie zmieniałem :)

O olejach jest temat rzeka ;-) Generalnie do jednostek z turbo powinno się lać pełen syntetyk.

Wabiczek3,jak się obawiasz plukanki,to wystarczy że zmienisz na odpowiedni olej i już ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Każdy półsyntetyk zawiera w swoim składzie do 60% oleju mineralnego!!!

jakub04 - Jakie rozwiazanie proponujesz w takim razie ? Furka ma już około 260 tysięcy więc swoje przejeździła i boje sie robić płukania żeby nie wyszła lipa, bo wyczyści mi silnik a później bedzie się lało albo co gorsza zapcha się jakiś kanał olejowy i zatrę silnik. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem bedzie kupno dobrego oleju półsyntetycznego, tak mi się zdaje :)

jakub04 - Jakie rozwiazanie proponujesz w takim razie ? Furka ma już około 260 tysięcy więc swoje przejeździła i boje sie robić płukania żeby nie wyszła lipa, bo wyczyści mi silnik a później bedzie się lało albo co gorsza zapcha się jakiś kanał olejowy i zatrę silnik. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem bedzie kupno dobrego oleju półsyntetycznego, tak mi się zdaje :)
Skoro masz zalany polsyntetyk,to co zmieni jak wlejesz lepszej firmy olej też polsyntetyk? Ja mam ponad 240kkm przebiegu.Zrobiłem plukanke 2 lata temu i leje syntetyk 5w40 i jest ok.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Proponuję zmień po 5000 na 5w40 a nic się nie stanie. Ja mam podobny przebieg i na 5w40 śmiga jak ta lala.