Skocz do zawartości
IGNOROWANY

obudowa termostatu


Zenion7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Czytałem sporo tematów na ten temat a chodzi o wymianę termostatu w audi. Doszedłem do momentu gdzie trzeba ściągnąć obudowę termostatu i tu na suwa się pytanie jak to zrobić bez zdejmowania paska rozrządu? Próbowałem obracać pasek ale jest to bardzo trudne do wykonania palcami, brakuje dosłownie kilku mm żeby obudowa wyszła. Prosił bym instrukcje w jaką stronę czym wygiąć, obrócić pasek rozrządu aby obudowa wyszła.(2.5tdi v6 quattro)

Fotka: http://ifotos.pl/zobacz/DSCN1157J_weswnxs.jpg

Edytowane przez Zenion7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje niestety trzeba zdjąć pasek, dlatego jak wymienia się rozrząd to nie ma co żałować na termostat 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie obejdzie dobrze pokombinować najlepiej w dwie osoby pomóc sobie jakas łyżką i sprawa załatwiona tylko troszkę cierpliwości. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieni się bez problemu dwie osoby nawet jedna da się ściagnac bez problemu/,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę za późno ale właśnie jestem po wymianie termostatu bez ściągania rozrządu. Najpierw trzeba trochę obudowę wysunąć do przodu żeby była luźna a następnie zsunąć w dół po skosie, pasek delikatnie przechylić tak żeby był ząbkami pionowo a nie poziomo. Dodatkowo popatrz czy termostat się nie rusza jeżeli tak to trochę blokuje tą obudowę - dociśnij go śrubokrętem do bloku silnika. Powyżej opisana metoda dała radę przynajmniej u mnie, dodam że było trochę kombinacji ale poszło. U mnie kompletny rozrząd wraz z termostatem rolkami pompą itd. itp. był zmieniany 2 miesiące temu a ORYGINALNY termostat padł. Aktualnie wsadziłem wahlera zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...