Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zwariowane wycieraczki


Klejk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

A teraz do sedna.

Moja kobieta zeszlej zimy włączyła wycieraczki, mimo tego że na aucie było trochę śniegu a wycieraczki były przymarzniete... Wiadomo jak to się skończyło... Telefon do mnie bo wycieraczki nie ruszają itp itd :P

Ogólnie szyby odpuscily i wycieraczki też.. I działają do dnia dzisiejszego, ale pojawił się problem, raz na jakiś czas wycieraczki się włączają i chodzą cały czas nie zależnie od ustawienia przełącznika. Jedyne wyjście to albo wyjęcie bezpieczniki, albo auto off.

Więc pierwsza moja diagnoza, przekaźnik, podmienilem ale niestety bez efektu...

I teraz moje pytanie, bo nie chciałbym pół auta rozbierać na darmo... Miał ktoś kiedyś podobnie? Od czego zacząć poszukiwania?

Aa bo to nie moje auto także nie z opisu profilowego :)

Pacjent to A4 B5 1.8 ARG 99r polift sedan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś u siebie rozbierałem silniczek wycieraczek w celu wymioany szczotek . Niestety rozpałd mi się przy rozkładaniu korpus gdzie ustawai się zębatki w oznacznikiem położenie 0 dla silniczka. Wtedy zachowywał on się tak jak u Ciebie. Nie wiem czy jest możłiwe, że by samo sięto w silniczklu poprzestawiało ale jeśłi zmieniłęś przekaźnik i nic nie pomogło to został Ci do sprawdzenie manetka i silnikl. Jeśli dzieje sięto na tyle często ze jesteś w stanie sprawdzić to na postoju to sprawdził bym napiecie na wtyczce silniczka wycieraczek. Tam po przekreceniu kluczyka na chwilę pojawia sę 12 V pomiomo wyłączonej manetki ( w tym czasie sprawdza czy wycieraczki wcześniej nie było np w połowie szyby i tak auto zostało wyłączone ) i po chwili to napięcie powinno spaśc do 0 jeśłi wycieraczki sąjuż na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie mam w tym momencie tak jak u Ciebie i sądzę że kwestia jest samego przełącznika. Na nieszczęście tylna wycieraczka również przestała mi działać. Szukać będę puki co przy przełączniku chyba że diagnoza jest trefna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, okazało się że w silniczku wycieraczek jest coś jakby krancowka która ustala pozycję zero, musiałem ją wyczyścić i delikatnie odgiac i jak Narazie wszystko śmiga bęz problemów, mam nadzieję że to było to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...