Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swiece zapłonowe


mati95115

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam silnik ALT + gaz i chciałbym zmienić świece na irydowe ale nie wiem jakie dobrać i czy cewką to nie zaszkodzi?

Pomożecie coś? Wiem ze te świece są droższe od normalnych elektrodowych ale służą nawet o 5 razy dłużej i zapłon mieszanki jest o wiele lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma to sens? One sa chyba drogie, te wymyslone do LPG.... Ja sie z 3 elektrodowych przesiadłem na Denso Twin Tip 1 elektrodowe i sprawuja sie super... a cena 15 zł za sztuke. Chyba lepiej wymienic raz na 15 tys km taki komplet i ma się pewnośc że jest ok. A zawsze nowa świeca to nowa świeca zwlaszcza na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na 15? Ja już zrobiłem z 25tyś lekko i jeździ tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do pytania bo też planuje właśnie wymianę świec. Koleś w warsztacie polecał mi irydowe ale po przeczytaniu tematu o świecach na forum trochę zgłupiałem. Cześć poleca te zalecane przez fabrykę czyli NGK BKUR5ET-10, w artykule na gazeo.pl piszą, że do silników z LPG najlepsze są świece jednoelektrodowe, kolega darkle z kolei do silników z LPG poleca NGK BKUR5ET ale to są świece 3 elektrodowe. Ja zastanawiam się nad Bosh Platin-Ir. 0 242 236 571. Czy ktoś mógłby doradzić, które są w końcu najlepsze do ALT'ka z gazem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denso twin tt k20tt ja na takich smiam juz 60 tys,wymieniam co 15tys i jest oki.kosz sztuki to ok 12zl wiec koszt maly a tak jak mowia ze zawsze nowa swieca jest lepsza

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega waskivw namówił mnie na irydowe jednoelekrodowe denso ik 20,zero problemów silnik dobrze wkręca się na obroty mogę polecić są dedykowane na 40 tys

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega waskivw namówił mnie na irydowe jednoelekrodowe denso ik 20,zero problemów silnik dobrze wkręca się na obroty mogę polecić są dedykowane na 40 tys

Pozdrawiam

Też nad tymi myślałem, zwłaszcza, że gość od którego kupuję filtry ma je na stanie i mogę wszystko za jednym razem zamówić. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...