Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana gumowego uszczelnienia tłoczka hamulcowego tył


adik1983

Rekomendowane odpowiedzi

a bez odkrecanai sie nie da

a powiedz jak wyciagnac tłoczek

Da sie

jakis tygdzien Ci to zajmnie

:kox:

a jakim plynem hamulcowym uzupelnic braki ewentualne DOT 4

Masz napisane na zbiorniczku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zacisk nie jest odkrecony od auta a guma tloczka jest uszkodzona to czemu plyn nie wycieka skoro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to tylko osłona tloczka, uszczelniacz jest centymetr niżej jak rozbierzesz zrozumiesz.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo sie wyienić tylko nie jestemprzekonany czy coś sie nie zapowietrzyło jak rozpoznać zapowietrzenie ukladu hamulcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz jak zrobiłeś, i czy odpowietrzales?

odkrecilem ta srube z przewodem od zacisku opatulilem szmatka skierowamel ku gorze zeby nie wyciekalo potem zajelem sie zaciskiem

wracam z zaciskiem szmatka troche mokra byla znaczy ulatywal plyn zaprecilem uzupelnilem stan w zbiorniczku a potem wkrecilem i odpowietrzylem z ojcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni powtorz odpowietrzanie, powietrza bedzie jeszcze sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni powtorz odpowietrzanie, powietrza bedzie jeszcze sporo.

a kolego odpowietrzac kolejno każde koło zaczac od prawego tylnego potem lewew tylne prawe przod i lewe przod na wyłączonym zaplonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wężyk można ścisnąć szczypcami Morse'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaleca się bo jeśli uszkodzisz przewód to jeśli nie teraz to w zimie jak przewod stwardnieje może być niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod dyskusje. Problem mam taki że ręczny nie trzyma nawet jak na maxa zaciągnę a tarcze wyglądają jak na zdjęciu poniżej. Klocki są ok. Domyślam się że zacisk się blokuje!? Trzeba oddać do regeneracji cały zacisk czy można go rozruch..... ;-)???

0180667f7ec0870690adeca2c56bf9cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmer80 ja bym się pokusił o nowy zacisk albo sam regenerował, nie bierz regenerowanego, ja się raz już przejechałem na takim oddałem swój na wymiane za regenerowany i po miesiącu ręczy przestał odbijać :kwasny: więc albo ten sam regenerować albo nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zacisków do regeneracji. Myślę że dev zna się na robocie o będzie długo działał.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zacisków do regeneracji. Myślę że dev zna się na robocie o będzie długo działał.

ok ważne żebyś miał po kompletnej regeneracji albo przynajmniej po przeglądzie pozostały elementów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że auto musi być ciągle na chodzie. Jak rozbiorę i coś pójdzie nie tak lub czegoś mi braknie to będzie lipa. A tak ściągam i zakładam wszystko nowe. 2 g odziny roboty ;-)

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podłącze sie popd temat żeby nie zakładać nowego. Co może być w zacisku nie tak że pompująć dzwignią od ręcznego tłoczek wysuwa sie i cofa sie?? Jakbym miał tak tłoczek wysunąć to bym sie zamachał na smierć tą dzwigienką. Zacisk nie był zapieczony rozebrany wyczyszczony. Nowe uszczelnienia. Przy rozbieraniu chyba było wszystko ok. Do końca nie jestem pewien bo rozbierałem dawno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej zasadzie chyba działa ręczny. Po naprężeniu linki tłoczek lekko się wysuwa, a po zwolnieniu chowa.

Ja dzisiaj rozbierałem zacisk, ale niestety nie mogłem zdjąć segera bez tych specjalnych szczypców. Chyba trzeba się w nie będzie zaopatrzyć (ok. 60zł).

Poza tym robota w sumie prosta. Tłoczek wycisnąłem prawie do końca pedałem hamulca. Żeby płyn nie wyciekał, trzeba wcisnąć pedał hamulca i zablokować w tej pozycji. Ja zrobiłem to rurką dociskając fotelem. Nie wyciekło ani grama, tyle co było w zacisku. Poskładałem zacisk, ale uszczelnienia wymieniłem tylko przy tłoczku (2 szt.). Jeżeli cieknie z tyłu przy mechanizmie ręcznego, to będę musiał rozbierać jeszcze raz łącznie ze zdjęciem segera, bo inaczej do tylnego uszczelniacza się nie dostanie.

Tłoczek spokojnie można wkręcić prawie do końca np. żabką. W zasadzie nie jest potrzebny przyrząd do jego wciskania.

Edytowane przez kqba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrac to zaden problem, ale poskladac to juz sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...