Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niewłąściwe wskazania temperatury zewnętrznej oraz silnika.


Kub83a

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam również że mam duże przekłamania we wskazaniach na komputerze temperatury zewnętrznej. Odpalając auto od razu na zegarach pojawiła się 27,5*C a

faktycznie jest 15*C po czym po jakiś 5km tem. już spadła do 17*C

Także mam problemy temperaturą cieczy chłodzącej wskazówka lata jak jej się podoba - ale z tym to dam sobię radę, pójdzie wymiana termostatu i czujnika i powinno być po sprawie)

Czy ktoś może użyczyć dobrej rady ?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewłaściwe wskazania temperatury zewnętrznej mogą być spowodowane uszkozonym czujnikiem, złączką lub przewodami.

wahające się wskazania temp silnika mogą być spowodowane uszkodzonym czujnikiem temperatury silnika. poczytaj było na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info .. ja mam problem z temp zew. wymieniłem czujnik i dalej lipa , co lepsze zima pokazywało ok a teraz znowu to samo eh :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy przeczyścić kostki łączeniowe czujnika. Słaby styk , słaba masa mogą być powodem przekłamywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień dwa czujniki

Co maz na mysli czujnik zderzaka + pod filtrem powietrza - jak tak to wymienialem oba i dalej lipa .. wydaje mi sie ze to bedzie cos raczej ze wiazka lub styk jakis,dziwi mnie tylko to ze jak jest zimno (zima) jest ok a jak sie ociepli jest lipa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszczu tak o te czujniki mi chodziło ale skoro je wymieniałes i dalej takie obajwy to moze nalezy zacząć od najprostrzych rozwiązań tzn

przeczyść styki w okolicach tych czujników oraz kable zaraz przy kostkach. Sprwdz czy tez nie jest jakiś kabelek przełamany.

Ja po kupieniu auta w obrębie wzroku oraz zasięgu wszystkie spsikałem prepartem m.in do tego rozwiązań ale dobre tez bedzie do tego wszechobecne WD-40 :)

P.S Tak z moich obesrwacji zuwazyłem ze kable w B6 po takim czasie lubią parcieć i przełamywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...