Jump to content
IGNORED

olej w intercoolerze

audi a4/s4

Recommended Posts

Witam mam dość nie typowe pytanie do was, czy ktos cos wie na temat chłodnicy od interculera gdyz mam ja cala zlana olejem co moze byc nie tak z nią co zrobić?

Jeżeli w plynie chlodniczym masz olej to poszła uszczelka pod głowicą.. Czym prędzej do dobrego mechanika

Jeżeli w plynie chlodniczym masz olej to poszła uszczelka pod głowicą.. Czym prędzej do dobrego mechanika

Nie ma tam oleju wlasnie z plynem chlodniczym jest wszystko wpozadku tylko cala ta malutka chlodniczka jest zlana olejem tak ze nawet nie widac z kad dokladnie cieknie

Turbina puszcza.

Turbina wymieniona 2 miesiące temu na nowke. Jeden mechanik powiedzial ze chlodnica przebita i zaciąga z odmy olej i przez to tak to wygląda , możliwe to jest? Przeczyściłem cala ta chodnice i bylem w trasie przycislem mu kilka razy i znów sa ślady oleju na niej. Jak wymienię ta chłodnicę to bedzie dobrze i czy orientuje sie ktos jaka cena tej chłodnicy?

w ukladzie dolotowym(intercooler, weze itd...) zawsze bedzie pojawial sie olej, takie sa wady TDI i jest to rzecz normalna. montaz oil catch tanka wyeliminuje to zjawisko. a to ze ci gdzies wycieka na zewnatrz to prawdopodobnie nieszczelność samej chlodnicy(intercoolera), wymien na nowa i po sprawie.

czy zasyfienie intercoolera olejem podowuje spadek jego efektywnosci?

z ciekawosci odkrecilem rure od intercoolera i jest tam sporo oleju, audi smiga jak marzenie, wiec olej w ukladzie nie wplywa na osiagi, no chyba, ze pobiera go litrami, odkrec dolna rure intercoolera i sprawdz.

Nie wiecie jaka cena tej chłodnicy? Jak dostanie w dupe to poplynie jej olej z tej chłodnicy zrobiłem 4tys i zjadla 0,5 litra oleju bo dosc konkretnie zlana jest. Ale odczuwam czasami ze nie ma takiej mocy jak powinna miec. Tak jak wczoraj byla mocna i to za***iście mialem przejażdżkę z honda accord 2,0 na v i nie dala mi rady a ma więcej km niż audi i czemu a dzis byla duzo slabsza i zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje ? To samo mam tez w bmw 318d w 2,0d raz leci jak głupia a raz nie idzie niczego wyprzedzić;(

oryginal kosztuja w granicach 300-400zl, zamiennik 150-250zl, co do spadkow mocy to trzeba zrobic logi i wrzucic na forum niech fachowcy sie wypowiedza