Skocz do zawartości
IGNOROWANY

olej w intercoolerze


audi a4/s4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dość nie typowe pytanie do was, czy ktos cos wie na temat chłodnicy od interculera gdyz mam ja cala zlana olejem co moze byc nie tak z nią co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w plynie chlodniczym masz olej to poszła uszczelka pod głowicą.. Czym prędzej do dobrego mechanika

Nie ma tam oleju wlasnie z plynem chlodniczym jest wszystko wpozadku tylko cala ta malutka chlodniczka jest zlana olejem tak ze nawet nie widac z kad dokladnie cieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina wymieniona 2 miesiące temu na nowke. Jeden mechanik powiedzial ze chlodnica przebita i zaciąga z odmy olej i przez to tak to wygląda , możliwe to jest? Przeczyściłem cala ta chodnice i bylem w trasie przycislem mu kilka razy i znów sa ślady oleju na niej. Jak wymienię ta chłodnicę to bedzie dobrze i czy orientuje sie ktos jaka cena tej chłodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ukladzie dolotowym(intercooler, weze itd...) zawsze bedzie pojawial sie olej, takie sa wady TDI i jest to rzecz normalna. montaz oil catch tanka wyeliminuje to zjawisko. a to ze ci gdzies wycieka na zewnatrz to prawdopodobnie nieszczelność samej chlodnicy(intercoolera), wymien na nowa i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci odkrecilem rure od intercoolera i jest tam sporo oleju, audi smiga jak marzenie, wiec olej w ukladzie nie wplywa na osiagi, no chyba, ze pobiera go litrami, odkrec dolna rure intercoolera i sprawdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie jaka cena tej chłodnicy? Jak dostanie w dupe to poplynie jej olej z tej chłodnicy zrobiłem 4tys i zjadla 0,5 litra oleju bo dosc konkretnie zlana jest. Ale odczuwam czasami ze nie ma takiej mocy jak powinna miec. Tak jak wczoraj byla mocna i to za***iście mialem przejażdżkę z honda accord 2,0 na v i nie dala mi rady a ma więcej km niż audi i czemu a dzis byla duzo slabsza i zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje ? To samo mam tez w bmw 318d w 2,0d raz leci jak głupia a raz nie idzie niczego wyprzedzić;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginal kosztuja w granicach 300-400zl, zamiennik 150-250zl, co do spadkow mocy to trzeba zrobic logi i wrzucic na forum niech fachowcy sie wypowiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...