Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy jest dwumasa w automacie 2,5 TDI 163 km?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W zeszłym roku strzeliła pompa wtryskowa - regeneracja fabryczna, bolało finansowo ale po tej naprawie zaczęło mnie niepokoić odgłosy z silnika może ze skrzyni sam nie wiem i niestety mechanicy też. Podczas ruszania gdy ewidentnie powstaje obciążenie silnika słychać nierówne dość głośne stukanie a podczas jazdy przy około 50 km/h gdy skrzynia chce zredukować bieg auto podskakuje tak jak gdyby w manualu podczas złej redukcji sprzęgła z gazem.

Diagnostyki bywały różne, podpinanie pod komputer nic nie daje.

Przy wizytach u trzech mechaników mam cztery opinie.

  1. rozrząd (wymieniony w zeszłym miesiącu)
  2. wałek rozrządu i panewki (jestem laikiem piszę to co słyszałem)
  3. skrzynia biegów (do wywalenia)
  4. dwumasa ( to dzisiejsza diagnoza tylko czy w nim jest w ogóle dwumasa?)

Proszę o pomoc bo jak tak dalej będę odwiedzał "mechaników" to auto wyniesie mnie jak nowe z salonu a chyba tylko popielniczka nie będzie naprawiana :(

Opublikowano

Kolego Mam audi a4 B6 2.5 tdi 163km w automacie skrzynia multitronic,w tej skrzyni jest zamontowane koło dwu masowe,wiem bo jestem przed wymianą, koło już kupiłem teraz tylko czeka mnie wymiana :)

Opublikowano

Co do skrzyni to zapytaj kolege moderatora Bart-s od multi w dziale przeniesienia napedu, wymieniałeś olej w skrzyni ?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

a tak po za tym to jaki masz ten automat - tiptronic czy multitronik

z tego co mi wiadomo tiptronic niema dwumasa a konwerter

Opublikowano

a tak po za tym to jaki masz ten automat - tiptronic czy multitronik

z tego co mi wiadomo tiptronic niema dwumasa a konwerter

Nie było tipa w budzie b6
Opublikowano

a tak po za tym to jaki masz ten automat - tiptronic czy multitronik

z tego co mi wiadomo tiptronic niema dwumasa a konwerter

Nie było tipa w budzie b6

był zestawiony z silnikiem 2.5 tdi v6(AKE,BAU i chyba BDH 180 koni ) i quattro

a tu masz przykład ze był

http://otomoto.pl/oferta/audi-a4-2-5-tdi-180-km-quattro-ID4p9eJN.html

ps. nie było multitronika zestawionego z quattro

Edytowane przez and016

Opublikowano

A nie przypadkiem w tip jest sprzęgło hydrokinetyczne

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

a tak po za tym to jaki masz ten automat - tiptronic czy multitronik

z tego co mi wiadomo tiptronic niema dwumasa a konwerter

Nie było tipa w budzie b6

Jak nie było jak jak mam ;)

Opublikowano

Kolego Mam audi a4 B6 2.5 tdi 163km w automacie skrzynia multitronic,w tej skrzyni jest zamontowane koło dwu masowe,wiem bo jestem przed wymianą, koło już kupiłem teraz tylko czeka mnie wymiana :)

Hej. Ile taka przyjemność? Jakie miałeś objawy, mam ten sam silnik i skrzynie.

Opublikowano

Witam, u mnie odzywało się przy gaszeniu i niekiedy na wolnych obrotach.Koło kupiłem nowe i sam przekładałem.Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.