Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosił bym o pomoc w diagnozie usterki 2.6 v6


Pit3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z silnikiem 2.6 v6 a mianowicie nie pracuje tak jak powinien, z pawej strony silnika wydobywa się dziwne stukanie, pukanie, warkot nie wiem jak to nazwać sami ocencie

może filmik w słabej jakości ale ewidentnie słychać ze ten dźwiek wydobywa sie z prawej strony. Macie tu jeszcze filmik przy dodaniu gazu https://www.youtube.com/watch?v=lu-QXHs9vFg. Co zauważylem gdy samochód był odpalony i stał na wolnych obrotach cichł tak jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=HjYZqhEWPsE na początku może coś słychać jakieś pukanie ale to moja nieuwaga bo nie wyłączyłem gazu i zaworki te od gazu stukają. Jednak gdy samochod postał tak i już ucichło "klekotanie" to po dodaniu gazu i przytrzymaniu chwili na obrotach ponownie zaczynał klekotać ( pod koniec filmika można to usłyszeć). Auto jednak ostatnio już przestało cichnąć. Ciśnienie oleju sprawdzone szklanki wynienione. Proszę o pomoc. Jestem nowy wiec za niedociagniecia z góry przepraszam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki napewno sprawdzę to i zobaczymy co dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie robiłem bo nie miałem jak w pon mam zamiar się do tego przybrać. A może byś jakieś polecił ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem kurde nie pamiętam SKF ale wiem ze po rabacie miałem szt. Za 25zl

Tak INA a to SKF te bralem i działa juz 9tys km od stycznia zrobiłem do marca i zona w pl jeździ i spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego samego dnia gdy miałem kupować już te nowe popychacze silnik przestał stukać, może czasami jak odpale delikatnie cyka ale to dosłownie przejadę kawałek i cichnie albo jak dostanie duże obroty i beda takie przez chwile to też zaczyna cykać lecz po chwili cichnie (Jak trzeba mogę wstawić filmik). Więc nie wiem czy wymieniać te popychacze. A może to być tak że pompa nie jest dość wydajna i np daje ciśnienie dobre ale nie ma wydajności. Pytam się ponieważ jestem młodym kierowcą a to audi to moje 1 autko. I czy wymiana oleju mogła spowodować to że ten silnik ucichł bo wymieniałem 17 kwietnia olej i filtry lecz od razu silnik nie ucichł dopiero 27 kwietnia czyli w ten poniedziałek przestał cykać i nie cyka tak do teraz. I nie wiem co mam teraz robić coś kupować? Czy niech na razie będzie tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne iż wymiana oleju pomogła, ale gdyby problem powrócił zrób to to podpowiada Dawid. Gość wie co pisze bo zjadł zęby na tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie z innej beczki - co powoduje taki dzwiek szumiący jak na tym filmiku przez autora wstawionym?

Zawsze mi się to kojarzyło z jakimiś mocnymi V8 które tak szumią przy przyspieszaniu a tu widze, że jest ten sam dzwięk - nawet fajnie to brzmi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisko jest zepsute mam to samo haha dźwięk za***isty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...