Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

16 czy 17 na dziurawe drogi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

W styczniu tego roku kupiłem A4 B6 Avant na standardowym zawieszeniu, przyszedł czas na zmianę opon na letnie i bardzo chciałbym zmienić moje 15 calowe felgi na coś większego. Do pracy mam 40km w dwie strony z tego 10 km to droga dziurawa jak ser szwajcarski.

Przydomowi "znawcy" odradzają mi zakupu felgi 17 calowych, bo zawieszenie drogie, aluminium, dziury itp. Czy w rzeczywistości na felgach 17 zawieszenie naprawdę tak szybko dostaje w kość na naszych polskich, czy może lepszym wyborem będą felgi 16 calowe?

Aktualnie mam 246 tys. przebiegu zawieszenie nigdy nie było wymieniane, w tygodniu sprawdzałem je na szarpaku i nic mu nie dolega.

Opublikowano

Jeśli nie zależy Ci na wyglądzie, to bierz 16" i opony 205/55.

Edytowane przez nitroo

Opublikowano
  • Autor

Bardziej zależy mi na wyglądzie, zostaje tylko kwestia eksploatacji zawieszenia na tych 17.

A przy takich felgach z rantem:

przód: 8"x17" ET35

tył: 8"x17" ET35

Rozstaw śrub 5x112

Średnica otworu centrującego 72,6mm.

Bedzie potrzebny naciąg przy oponach 215/50?

Edytowane przez Spacner

Opublikowano

Potrzebujesz pierścienie centrujące, bo otwór powinien mieć 57,1mm.

Moim zdaniem na felgi 8J opona 215 jest za wąska, ale zaraz uruchomię lawinę wypowiedzi osób, które twierdzą inaczej. Ja jestem zwolennikiem ori rozwiązań, więc ja na taką felgę zakładam 235/45, ale możesz zawsze wsadzić 225/45.

Opublikowano

daj spokój

16?

żartujesz chyba .....

Opublikowano

225/45/17 i nie będziesz żałował w B7 takie miałem po 16-tkach i było ok. zawieszenie nic nie odczuło po zmianie :hi:

Opublikowano

no nei wiem gdzie tam jeździsz

taka zła ta droga Twoja jest ?

Opublikowano

Bardziej zależy mi na wyglądzie, zostaje tylko kwestia eksploatacji zawieszenia na tych 17.

Albo wygląd albo komfort.

Weź się zastanów.

Piszesz o szwajcarskim serze a chcesz zakładać 8" ???

Tylko cenzura forum powstrzymuje mnie od komentarza.

Zakładaj 15 " z oponą 195/65/15 bo innej możliwości dla ciebie nie widzę.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

16" w b7 haha odrazu beret proponuje i wyjezdzaj i w niedziele tylko do kościoła bo wstyd tym się gdzieś pokazać

Opublikowano

Czemu wstyd ???

Ja zimą na 15" jeżdżę.

Sie ożenisz to ci żonka lans i d*py pod dyskotekami wybije z głowy :grin:

A tak poważnie, to jak na prawdę kiepskie drogi to 16" będą w sam raz.

Edytowane przez Fido

Opublikowano

Bez obrazy ale albo komfort , albo wygląd. To drugie sporo kosztuje.Te dwie rzeczy trudno połączyć ze sobą więc co kto lubi.♤

Opublikowano

to może ustal ile chcesz wydać $$$ i celuj w rozmiar

Opublikowano

na dziurawe drogi tylko 16 a jak wejdą to i 15

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.