Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak regulacji reflektorów


simonJVC

Rekomendowane odpowiedzi

Mam audi z 98r i nie ma w niej regulacji wysokości reflektorów. Ponieważ postanowiłem zmienić lampy na poliftowe przy okazji postanowiłem zamontować regulację. Kupiłem przełącznik z wtyczką i przewodami, silniczki, przewody.

Przy wtyczkach lamp mam 3 przewody od silniczków w jednej: brązowy z białym, brązowy z niebieskim, czarny z zielonym..

przy drugiej lampie: brązowy z białym, brązowy z niebieskim, żółty z białym..

przewody już przeciągnąłem do kabiny z każdej lampy osobno.

z wtyczki do regulacji wychodzą następujące przewody: brązowy z białym x 2 (połączone), brązowy z niebieskim x 2 (połączone), brązowy, i dwa cienkie żółty i niebiesko szary.. (jeden z tych cienkich zapewne od podświetlenia przełącznika)

jak to podłączyć, proszę o jakąś podpowiedź..

na forum znalazłem schemat ale średnio potrafię coś z niego wyczytać.. 2fb4d3caeb9a3ed3m.jpg

Tak na logikę brązowy z białym + brązowy z białym do przełącznika, brązowy z niebieskim + brązowy z niebieskim do przełącznika, ze schematu wydaje mi się że czarny z zielonym z jednej lampy do bezpiecznika nr 20 (Światło mijania prawe, regulacja zasięgu świateł), żółty z białym od drugiej lampy do bezpiecznika nr 21 (Światło mijania lewe, regulacja zasięgu świateł)..

ktoś się orientuje jak to powinno być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak jak napisałeś. i:

żółty - +12V po włączeniu świateł mijania - też pod bezpiecznik 20 lub 21

niebiesko-szary(podświetlenie przełącznika) - pod bezpiecznik od którejś postojówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za podpowiedz.. będę działał w sobotę :)


Zrobiłem, działa :)

potrzeba:

- ok 3 m przewodu w 3 kolorach z jednej lampy i niecałe 3 m przewodu w 3 kolorach z drugiej lampy (czyli np 6m niebieski, 6m brązowy, 6 m czerwony),

- przełącznik regulacji świateł z wtyczką,

- dwa silniczki,

- lutownica

podsumowując:

- brązowy z białym z jednej lampy + brązowy z białym z drugiej i do przełącznika,

- brązowy z niebieskim z jednej lampy + brązowy z niebieskim z drugiej i do przełącznika,

- czarny z zielonym z jednej lampy do bezpiecznika nr 20 (Światło mijania prawe, regulacja zasięgu świateł),

- żółty z białym od drugiej lampy do bezpiecznika nr 21 (Światło mijania lewe, regulacja zasięgu świateł),

- brązowy z przełącznika do masy,

- cienki szary przy przełączniku - podświetlenie przełącznika

- cienki żółty przy przełączniku +12V np do bezpiecznika 20 żeby pojawiał się tam prąd po włączeniu świateł mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...