Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagła utrata mocy - dziwny problem


MurzynDDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj doznałem dziwnego spadku mocy mojej A4 B5 1.9 TDI 110 KM, otóż po odpaleniu auta i jechaniu w trasie chciałem przyspieszyć ostro a tutaj silnik stracił moc, w ogóle nie odczuwałem tzw. przyspieszenia przy ponad 2 tyś obrotów, stanąłem na pobocze i zastanawiałem się co jest grane, pomyślałem, jeszcze że mogły się kierowniczki turbiny zapchać i przegoniłem na niskich biegach ok. 4 tyś obrotów przez kilka razy i o dziwo problem znikł, czyżby faktycznie zapchały się kierowniczki turbiny? Może przepływomierz? Filtr paliwa? Może zatkany katalizator i następuje przeładowanie?

Co o tym myślicie? Jutro chyba podjadę podłączyć pod kompa zobaczymy co pokażą logi..

Jeszcze chciałem zapytać czy wycięcie kata wpływa dobrze na silnik a przede wszystkim na turbo?

Pozdrawiam


I jak miał ktoś podobny przypadek? Dodam, że dzisiaj znów to samo się stało i tak raz ma moc raz nie, coś wariuje.. Jutro pod kompa podłącze, jestem umówiony z mechanikiem.

Edytowane przez MurzynDDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kata turbo ma lżej . Co do usterek to komp powie coś więcej bo tak to sporo gdybania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kata turbo ma lżej . Co do usterek to komp powie coś więcej bo tak to sporo gdybania.

No nic tylko pod kompa, okaże się jutro, napisze jeśli będę już wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie katalizatora jak najbardziej pozwoli turbiny oddychać będzie lepszy przepływ spalin tylko go nie wycinaj tylko usuń jak ja to robię ze środka puszka zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika podłączył pod kompa i stwierdził, że przepływka (przepływomierz) wariuje, zobaczymy, zamówiłem w sklepie jak wymienię dam znać czy to coś pomogło.

Pozdrawiam.

edit:

Przepływomierz wymieniłem, lecz problem nadal ten sam był. Okazało się, że sztanga turbiny nie pracowała w ogóle. A dlaczego? Sparciały wężyki ciśnieniowe od zaworu N75 i przepuszczały, wymiana na nowe załatwiły sprawę i auto idzie jak burza :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez MurzynDDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tacy to są właśnie pseudo mechanicy jak spr prezpływke? robil logi jej podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tacy to są właśnie pseudo mechanicy jak spr prezpływke? robil logi jej podczas jazdy?

Przepływkę sprawdzał pod kompem, kazał jedynie zwiększyć obroty, żeby sprawdzić parametry przepływu powietrza no i niby mówił, że przepływka była siadnięta. Tak na prawdę to sam zauważyłem po zmianie przepływki i braku rezultatów, że sztanga od turbo się nie podnosi przy doładowaniu, także ja mu o tym powiedziałem i dopiero wtedy sprawdził wężyki, a co do tej przepływki to powiedział, że "tak czy siak" trzeba było ją wymienić bo była uszkodzona (ale to mógł być pretekst, bo po prostu nie zdiagnozował dobrze usterki).

No tak to jest z dzisiejszymi mechanikami :) lepiej nie raz warto poświęcić czasu, pogrzebać w necie, poczytać i samemu problem się zdiagnozuje i tyle :)

Pozdrawiam

Edytowane przez MurzynDDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak usterka wróci zgaś silni a potem odpal ponownie zobacz jak będzie się zbierał

2. Jeśli bedzie zbierał się normalnie tzn., że nastapiło przeładowanie i odcięcie turbo -> turbo do naprawy/czyszczenia ewentualnie do przejrzenia ukł. podciśnienia lub czujnik ciśnieniowy.

Zaczął bym od tego. Nawet z odpiętym przepływomierzem auto powinno "iść" - komputer przyjmuje wtedy wartości z mapy std. nie opierając się o wskazania rzeczywiste... po prostu może trochę gorzej chodzić i więcej palić/dymić nawet ale auto będzie szło...

Zmień mechanika jeśli spr. przepływkę tylko przez podpięcie do kompa bez robienia logów-> to naciągacz a przepływka trochę kosztuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...