Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cena naprawy zatartej sprężarki klimatyzacji


dominik_z

Rekomendowane odpowiedzi

To już chyba nie ma co diagnozować. Do wymiany kompresor, skraplacz, osuszacz i dysza rozprezna. Rurki i parownik obowiązkowo wypłukać dedykowaną chemią.

Szukaj warsztatu który zajmuje się tylko klimatyzacją i przygotuj się na ceny rzędu 4k pln za całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2022 o 19:44, MaTeo85 napisał:

To już chyba nie ma co diagnozować. Do wymiany kompresor, skraplacz, osuszacz i dysza rozprezna. Rurki i parownik obowiązkowo wypłukać dedykowaną chemią.

Szukaj warsztatu który zajmuje się tylko klimatyzacją i przygotuj się na ceny rzędu 4k pln za całość.

Znalazłem warsztat w Warszawie, życzą sobie 3k za naprawę na regenerowanej sprężarce. W międzyczasie zorientowałem się, że nowa oryginalna sprężarka denso kosztuje 900zł, więc głupotą będzie pakować regenerowaną.

Za samą robotę życzą sobie 1500zł. Teraz moje pytanie, czy do naprawy, muszą zrzucać przedni zderzak? Pytam bo mam też do wymiany rozrząd i może by połączyć te naprawy.

 

Czy denso dcp02041 to właściwy model sprężarki do 2.0 tdi brd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krisu a4 b7 napisał:

Znalazłem warsztat w Warszawie, życzą sobie 3k za naprawę na regenerowanej sprężarce. W międzyczasie zorientowałem się, że nowa oryginalna sprężarka denso kosztuje 900zł, więc głupotą będzie pakować regenerowaną.

Za samą robotę życzą sobie 1500zł. Teraz moje pytanie, czy do naprawy, muszą zrzucać przedni zderzak? Pytam bo mam też do wymiany rozrząd i może by połączyć te naprawy.

 

Czy denso dcp02041 to właściwy model sprężarki do 2.0 tdi brd?

nie trzeba zwlac przodu zeby załozyc nowy kompresor ale jak chcesz wymienic rozrzad to bedzie łatwiej zdemontowac i zamontowac

przy zdjetym przodzie warto tez zamienic osuszacz

daj VIN to Ci napisze co potrzeba

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak trzeba zrzucić do wymiany skraplacza, jeśli chcesz go wymieniać. Zalecane jest wymienić przy zatartej sprężarce, bo inaczej nie masz pewności że w układzie został jakiś syf, a do tego raczej nikt nie da gwarancji na wymianę kompresora gdy zostanie stary skraplacz.

Co do kompresora  w podpiętym na forum  temacie o diagnostyce klimatyzacji jest tabela z numerami porównawczymi dla denso. Trzeba poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dev napisał:

nie trzeba zwlac przodu zeby załozyc nowy kompresor ale jak chcesz wymienic rozrzad to bedzie łatwiej zdemontowac i zamontowac

przy zdjetym przodzie warto tez zamienic osuszacz

daj VIN to Ci napisze co potrzeba

Proszę vin:

WAUZZZ8EX7A268783

 

Właśnie mam zamiar zamawiać części, lepiej żebym nie pomylił się bo na czwartek jestem umówiony ?

Dzięki Dev

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresor - 8E0 260 805 CG

dławik - 8E0 820 177 A

skraplacz - 8E0 260 403 T

osuszacz - 8E0 820 193 P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał:

kompresor - 8E0 260 805 CG

dławik - 8E0 820 177 A

skraplacz - 8E0 260 403 T

osuszacz - 8E0 820 193 P

 

Dziękuję dobry człowieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...