Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pukanie przy hamowaniu silnikiem


llooll19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem B5 95rok, 1.6 benz.

Od 2-3 dni słysze pukanie gdzies chyba z pod auta .Szczególnie głośno puka w momencie hamowania silnikiem lub gdy " ciężko mu idzie".Tempo stukania ,wydaje mi sie, delikatnie zależy od prędkości poruszania sie a nie obrotów.Wykluczam przeguby bo na zakrętach zawsze dobrze sie zachowuje.

Pukanie jest bardziej wyrazne gdy auto jest zimne i jest wilgotno na dworze czyli wczesne ranki i późne wieczory.

Stukot przypomina rytmiczne delikatne uderzanie jakiegoś metalowego pręcika o coś pokroju misy olejowej.

Najgorsze jest to że już kilka osób sie przysluchiwało i każdy uwaza że puka z innej strony.( ostatecznie raczej chyba bardziej strona pasażera i przód )

PS: gdy auto porusza sie z dowolną predkością, a bieg nie jest wrzucony lub mam wcisniete sprzeglo nic nie puka. Sam silnik moge piłować ponad 4 tys i też nic.

--------------------------------------

Narazie 4 mechanikow rozkłada ręce.Z obserwacji każdy szukał czegoś przy układzie jezdnym choć wydaje mi sie to wykluczone a gość który według mnie był najbardziej kompetentny raczej wyklucza skrzynie biegów..... ale to mnie dalej nie zadowala....

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo prosze.

pozdrawiam :mysli:[br]Dopisany: 20 Październik 2008, 13:37_________________________________________________Może jednak ktoś podejmie temat.Każdy pomysł jest dobry. Burza mózgów w takim przypadku to jedno z lepszych rozwiązań.... pozdrawiam i czekam na wasze sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a silnik nie wpada w wibracje na wolnych obrotach, nie trzesie buda, ja bym zaczol od sprawdzenia poduszek pod silnikiem i skrzynia, jezeli beda ok to wtedy trzeba sprawdzic poloski i przeguby, przeguby nie zawsze beda strzelac przy skreconych kolach zwlaszcza wewnetrzne. Jezeli to bedzie w porzadku to wtedy sprawdz zawieszenie tylko szczegolowo plus uklad kierowniczy przekladnia drazki koncowki, i na koncu naj mniej prawdopodobne hamulce ale je wykluczam prawie calkowicie. Ale jezeli na wcisnietym sprzegle jest ok to ja bym szukal skrzynia sprzeglo poloski przeguby, posprawdzaj moze cos sie odkrecilo i tak puka. musial bym to slyszec i widziec wtedy bym bardziej szczegolowo mogl napisac od czego to morze byc.

Jak sie dowiesz co to, to daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo Ci dziekuje.

Według mnie i mechaników u których bylem silnik pracuje bardzo kulturalnie.I nawet jak rano go odpalam to prawie go nie czuje i nie słysze....

A czym objawia sie dojechana poducha pod skrzynią ?

przez ostatnie kilka dni pukanie nie dawało o sobie znać.....

Jednak i tak jade z nim 3go list. do 4go mechanika, mimo że w moich oczach to "fachowiec" podpowiem mu co mi sugerowano .

Jeszcze raz dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...