Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Łącznik elastyczny plecionka jakie zastosowanie w ukladzie wydechowym


lonss

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie zastosowanie, do czego ma sluzyc w ukladzie wydechowym lacznik elastyczny? Pozatym ze buczy mi wydech to mam zmiany mocy silnika ;/ czy to jest normalne przy uszkodzonym łaczniku? zmiany mocy mam po tym jak gosciu probowal mi pospawac ta zlaczke bo wysunela sie z rury ale nie pospawal do kocna bo nie mial dojscia zreszta ale z tego co widze ta siatka cala juz sie zsuneła i trzeba bedzie wymienic ten łacznik elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłuższa tym lepsza. Długiej mniej dokuczają naprężenia, lepiej pochłania drgania i dłużej będzie się trzymać do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłuższa tym lepsza. Długiej mniej dokuczają naprężenia, lepiej pochłania drgania i dłużej będzie się trzymać do kupy.
ale sa rozne wymiary plecionki i moim zdaniem powino sie wkladac taka jak byla bo jesli wlozysz za dluga lub za krotka zmieniasz wymiary ukladu wydechowego moze nie znacznie ale sie zmienia kat nachylenia itp a czy to dobrze wplynie na drgania itp to nie wie , dobeym rozwiazaniem jest zamontowanie jeszcze jednego chaczyka czy jak to tam sie fachowo nazywa zaraz za katalizatorem wtedy pleconka nie ma az tak duzych opciazen ktos z klubowiczow juz tak robil i byl cos naten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wlozysz za dluga lub za krotka zmieniasz wymiary ukladu wydechowego moze nie znacznie ale sie zmienia kat nachylenia itp a czy to dobrze wplynie na drgania itp to nie wie , dobeym rozwiazaniem jest zamontowanie jeszcze jednego chaczyka czy jak to tam sie fachowo nazywa zaraz za katalizatorem wtedy pleconka nie ma az tak duzych opciazen ktos z klubowiczow juz tak robil i byl cos naten temat

Na co wpłynie, kąt nachylenia? :> Ja cie prosze. Może jeszcze na rezonans drgań wzdłużno podłużnych :tongue4: Liczy się średnica.

W oryginale wydech za katalizatorem jest przymocowany na łączniku blaszano/gumowym do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nato wplynie ze katalizator bedzie za daleko jak za dlugol wlozysz a srednicie sa wszystkie takie same tylka dlugoscia sie roznia w a4 b5 tdi :polew:

Jakbyś kolego nie zauważył to mowa o APT a to benzyna 1.8 20V i plecionka jest za katalizatorem. A ty myślisz, że wszędzie jest tak jak w twoim TDI :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zużyta plecionka może być przyczyną drgań całej budy przy 2tys rpm??

Nie. Chyba, że miałbyś w niej dziure jak berlin. Ale wtedy wydech byłby bardzo bardzo głośny. Jechałem kiedyś bez wydechu, tylko z kawałkiem rury zamiast kata i przy bucie podłoga pod nogami drżała. Było mnie słychać 3km dalej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...