Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ASN brak reakcji gruszek


dżejki

Rekomendowane odpowiedzi

Ori uszczelki kosztują po 150zł/szt (pod deklami) i 130zł/szt.(pod kolektorem), przy czym tych pod kolektorem są dwa rodzaje, oznaczone w ETCE jako czerwony i zielony. Może różnią się grubością... ? :mysli:

Zamienniki na szczęście są 2-3X tańsze :)

Rzuć okiem i uchem na post kolegi boro81:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/309906-audi-a4-b6-30-asn-klapki-kolektora-ssacego/?p=4509501

i posłuchaj różnicę w brzmieniu silnika podczas wchodzenia na obroty gdy dolot ma wydłużaną/skracaną długość (wtyczka wpięta) i gdy jest cały czas ustawiony na krótki obieg (wtyczka wyciągnięta).

Z ciekawości powiedz mi czy masz u siebie taki terkot słyszany w 0:18, 0:26 i 0:36?

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zdejmie Ci kolektor to pomyśl też o wymianie olejowych zaworów zwrotnych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jaki to numer czesci to pojade do aso i sobie te olejowe zawory zwrotne kupie :) ile generalnie ich trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8RjdLRXBTR0x1c2M/view?usp=sharing

Poz. 35 + oringi, siedzą tam dwa takie zawory, 112zł/szt

Pytanie czy Ci wałki rozrządu (albo wariatory zmiennych faz :mysli: ) chodzą przez chwilę na sucho po odpaleniu zimnego silnika... jeśli nie, to nie ma takiej potrzeby :wink:

Z kolei jeśli dzieje się tak na rozgrzanym silniku, to od wymiany tych zaworków powinno się zacząć usuwanie tej usterki (zaraz po wymianie oleju i filtra).

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.4 ludziska zmieniają, przynajmniej obiło mi się o oczy w dziale dla tego silnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Ci wałki rozrządu (albo wariatory zmiennych faz :mysli: ) chodzą przez chwilę na sucho po odpaleniu zimnego silnika... jeśli nie, to nie ma takiej potrzeby :wink:

Z kolei jeśli dzieje się tak na rozgrzanym silniku, to od wymiany tych zaworków powinno się zacząć usuwanie tej usterki (zaraz po wymianie oleju i filtra).

No ok ale jak sie upewnic czy nie sa skopane ?? jak to sprawdzic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariatory podlegają diagnozie, znajdziesz je w nastawach podstawowych ECU.


Znalezione w instrukcji serwisowej:

Przy nierównomiernych odgłosach zaworów, które ustają po dłuższej jeździe, jednak ciągle się pojawiają podczas jazdy na krótkich odcinkach drogi, należy wymienić zawór zwrotny oleju.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie to czy w aso powiedzieli by coś na ten temat wybieram się na wymianę cewek w ramach akcji serwisowej więc mogli by się cos wypowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kierownik warsztatu jest chętny do rozmowy to coś powinien powiedzieć :)

Wariatory Ci hałasują przy uruchomieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki dziwiek ale nie zawsze jak tu na tym filmiku czas 0:18 (na zimnym silniku po nocy )

Edytowane przez ivan1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma takiego dzwięku na zimnym silniku tylko na ciepłym i to czasem

Edytowane przez sławek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma takiego dzwięku na zimnym silniku tylko na ciepłym i to czasem

Zapytaj się o to w ASO jak tam będziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od wymiany oleju na 5W40 jeśli masz obecnie 5W30, bo charakteryzuje się wyższą lepkością.

No i porządny filtr do kompletu (Mann, Knecht albo ori z ASO - niewiele droższy) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2lata temu miałem 0w30 w tym roku wlałem mu 5w30 shell ale skoro mowisz ze 5w40 pomoze to napewno tak zrobie oczywiscie shell bo mam wielkie zaufanie do tego koncernu olejowego

powiem tak ostatnoio butowałem auto i pojawiła mi sie ze zółta kontolka oleju wiec moze faktycznie pomoze 5w40 :)

Edytowane przez ivan1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...