Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ASN brak reakcji gruszek


dżejki

Rekomendowane odpowiedzi


tu mnie zastanowiles tym bo dziwie sie zeby ecu ograniczało czemu ??

Za: http://autokult.pl/13068,liczba-oktanowa-a-moc-silnika

"Po zatankowaniu benzyny 95-oktanowej do silnika przystosowanego dla paliwa 98-oktanowego moc również najprawdopodobniej spadnie, pomimo że wartość opałowa będzie wyższa. W takiej sytuacji może pojawić się spalanie stukowe, przed którym miało chronić 98 oktanów. Czujnik spalania stukowego (jeśli taki występuje) „opóźni zapłon” (zmniejszy kąt wyprzedzenia zapłonu), zmniejszając ciśnienie spalania, co będzie prowadzić naturalnie do spadku mocy."

W instrukcji obsługi jest napisane ogólnie, że moc spadnie jak się zaleje paliwo "gorsze" niż zalecane. U mnie jest napisane (mam auto z US), że zalanie 91-ki (AKI87) sprawi, że ECU ograniczy moc, a na Pb95 (AKI91) nie :)

W przypadku ASN-ów (rynek EU) ta sama analogia występuje w przypadku 98-ki i 95-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy musi, lecz nasza 95tka niedorownuje 95 zza naszej zachodniej granicy, przeprowadzali testy mocy na różnych paliwach i to się potwierdziło, spróbujcie jak to u was wygląda. Koszt hamowania nie jest tak duży, a wynik dość ważny :)

Wysłano z mojego Note 4 przy użyciu taptalk'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia KALORYCZNOŚCI to chyba dobrze, że nasza polska 95-ka nie trzyma parametrów, bo TEORETYCZNIE im mniej oktanów, tym więcej energii (mocy) z procesu spalania :)

A że ECU i stukowce mieszają z kątami zapłonów i wychodzi coś zupełnie odwrotnego to osobna bajka... :hi:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ECU był programowanie pod nasze paliwo to tak, ale nie jest.

Wysłano z mojego Note 4 przy użyciu taptalk'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha dzis powiem wam HIT! byłem u typów co sa specjalistami od audi i mowie wyłaczcie mi sondy tylnie a oni oczy jak 5 zł i cooo ??? tego sie nie da zrobic to nie mozliwe !! ITD.... koledzy moze mi powicie jak wyłączyc tylnie sondy jaka to procedura vcds-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to robili VCDSem zgrywaja cały program i wrzucają swój z poprawkami.

Wysłano z mojego Note 4 przy użyciu taptalk'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...