Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny dźwięk po puszczeniu sprzęgła + wahania temperatury


Amigo88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Audi A4 B7 1.9 tdi (116ps)

Jeździłem dzisiaj trochę po mieście i zauważyłem że temp cieczy chłodzącej zaczeła bardzo szybko sie podnosić do 90 stopni ( zawsze wskazówka stała jak zaczarowana na około 70 st.) a następnie spadać do około 80 i tak w koło. Wszystko to działo się na odcinku max. 3 do 4 kilometrów. Gdy dojechałem do domu zauważyłem że gdy trzymam sprzęgło silnik pracuje cichutko, gdy puszczam coś się tłucze ( tak jak by coś się o coś obijało). dotego te wahania temp.

Czy wahania temp mają coś wspólnego z tymi odgłosami?Czy ktoś miał podobny przypadek?

Dodam tylko że ostatnio wymieniałm wszystkie filtry, olej i cały rozrząd.

Jutro pojadę do mechanika ale znając ich to bedą zwalać winne na wszytko co tylko w aucie się znajduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego te tłuczenie to pewnie dwumas pada ... a z temperaturą to termostat lub czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak nagle by zaczeło? wcześniej cisza. Zwłaszcza iż auto kupowałem 2 miesiące temu i wszytko sprawdzane było po kilka razy. wahania temp + sprzegło popsuły się w tym samym czasie? trochę to dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tak akurat się złożyło :) ja tez jak kupowałem było wszystko ok a później zaczęło wychodzić :) musisz pojechać do jakiegoś kumatego mechanika ... a masz drgania na postoju ? bo u mnie dwumas szykuje sie do wymiany bo tez tłucze i do tego mam drgania ale nie zawsze ... a z ta temperaturą to albo termostat albo czujnik cieczy ... ja wymieniałem obydwa i teraz jak sie zagrzeje to stoi cały czas na 90 st :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drgań nie mam żadnych. tak jak mówisz należy podjechać do kumatego mechanika i dopytać co i jak. Na psującej się dwumasie można jezdzić? nie powoduje to innych uszkodzeń?

Jeśli chodzi o termostat i czujnik temp do drogie są te rzeczy? kupowałeś oryginały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsuta dwumasa może skutkować rozsypaniem się skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz mi co jakiś czas trzęsie budą ale też nie zawsze i tak samo występuje te stukanie ... no ja jeżdżę już około 10 tys ale będę przymierzał się do wymiany ... jak na razie nic się nie dzieje ale nie zmienia to faktu ze trzeba robić :) ja kupowałem termostat whalera za 30 zł i czujnik niby oryginalny za 40 zł ale lepiej kupić w aso bo jest trwalsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobie kupię w ASO. A przy wymianie czujnika trzeba upuszczać płynu chłodniczego? można to zrobić samemu pod blokiem? a jest na forum gdzieś opisane jak wymienić termostat i jak odpowietrzyć potem układ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik masz z tylu silnika pod pompą vacum . Dasz rade bo trzyma sie tylko na takim klipsie ale musisz mieć zimny silnik bo poparzysz rece :) jak szybko podmienisz to duzo płynu nie wyleci :) najlepiej jak wyjmiesz stary to zatkaj palcem i wtedy drugi na podmianke :) a z termostatem to troche wiecej roboty bo musisz zdjąć pokrywe silnika i najlepiej jakies naczynie podłożyć bo tam wiecej wycieknie płynu ... a z odpowietrzaniem to trzeba ustawić klimatronic na Hi i delikatny nadmuch na I i kawałek się przejechac zeby złapał 90st i bedzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałem się upewnić. Z chłodnicy wychodzą dwa przewodu. Jeden od góry, drugi dołem. Przyjmując hipoteze iż czujnik jest dobry a termostat popsuty, to gdy silnik się rozgrzewa ( dajmu koło 60 stopni) tylko wąż od góry powinien byc gorący? a ten na dole nie?

Czy wąż od góry poinien być zimny bo przcież termostat nie powinien puścic cieczy? tak to rozumować?

Chce poprostu wybadąć czy wymieniać tylko termostat czy czujnik też ( może się uda zaoszczędzic). Wiem że cięzko się wsztrzelić w usterkę ale może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wymienic termostat bo raczej on jest winowajcą ... a jak dalej bedzie źle to czujnik . Ja wymieniłem termostat i temperatura stała na 90 st ale jak włączyłem ciepły nawiew to spadała do 70 st. I wtedy wymieniłem czujnik temp :) i jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...