Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BFB dziwny dźwięk po odpaleniu


thomek00

Rekomendowane odpowiedzi

Pasek INA wydaje właśnie taki dźwięk chyba ten typ tak ma. Też zastanawiałem się co może wydawać taki dźwięk i po posłuchaniu kilku aut można stwierdzić że pasek iny wydaje ten dźwięk. Jeżdżę nic się nie dzieje. Jak wymieniasz rozrząd to fajnie byłoby rzucić okiem na łańcuszek jego wymiana prawie pokrywa się z interwałem wymiany rozrządu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak chcecie pozbyć się trrr  przy odpaleniu to polecam dolać ok 0.7-1 litr oleju ponad stan, ja kupiłem samochód to był tak właśnie dolany olej i żadnego trr nie było, dopiero jak spucilem i zalalem nowy i w odpowiednim stanie to trrr powstało, później dolalem 0.7L więcej i trr nie ma, po prostu więcej oleju to szybsze wtloczenie go do napinacza, a uszczelnien nie powinno wywalić bo misa zawsze ma zapas na nadmiar oleju. 

Z rozrzadem to strach myśleć, to napewno nie pasek terkocze... Tylko właśnie co... 

Edytowane przez kami050
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zalewajcie olej najlepiej Motulem 5w40 X-Cess ,na nim trrr praktycznie nie ma, unikajcie Liquy - Moly Synthoil High Tech różowy, jest za rzadki dla 1.8T i rozgrzany olej momentalnie spływa z wałków i napinacza przez to często terkocze, widzę, że ludzie czyscza smoki, robią plukanki, wymieniają pompy oleju,które to są wieczne, wymieniaja napinacze, walki, łańcuchy i dalej jest to samo a olej jest za rzadki i to jest częstą przyczyną 

Edytowane przez kami050
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to takiego trrr przy odpalaniu. Nie tylko napnacz łańcucha może powodować taki dzwiek ale również hydrauliczne popychacze zaworów. Tracą ciśnienie i muszą się napompować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...