Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze radia


adasijo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym poprawić sobie trochę brzmienie w samochodzie. Mam ori głośniki (nie bose) a radio to Alpine CDE-9841r. Na początek zmiana radia bo to nawet USB nie ma i nie czyta mp3. Potem planuje dokupić jakiś wzmacniacz i na koniec głośniki wymienić. Na radio chce wydać max 300zł, może być używane. Co polecacie? :)

p.s. Fajnie jakby radio miało funkcję odbierania telefonów

znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/alpine-ute-72bt-bluetooth-na-gwarancji-i5330682016.html

Edytowane przez adasijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma takie radio jak podesłałeś w swoim Mondeo i nie narzeka :D Ja ostatnio sobie sprawiłem Blaupunkta Tokyo 110 za jakieś 160 zł (USB, AUX, karta SD, nie posiada wejścia na płyty) - radio bardzo ładnie komponuje się z wnętrzem. Ten Blaupunkt występuje też w wersji Manchester 110 (takie samo jak Tokyo 110 ale posiada wejście na płyty) tylko jest trochę droższe, bo kosztuje jakieś 220-250 zł. Mi Blaupunkt bardzo spasował, polecam :D

Edytowane przez GorylTST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to radio gra z ori głośnikami? Będzie lepiej grało niż moja Alpina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie gra bardzo dobrze na ori głośnikach. Ma 4 wgrane ustawienia equalizera i opcję "off", kiedy sam możesz ustawić basy i soprany. Mi najbardziej odpowiada ustawienie equalizera na ROCK. Jest też ustawienie balansu przód/tył i prawo/lewo. Wyszukuje stacje radiowe, których moje stare radio nie wyszukiwało (możliwość zapisania 30 stacji). Szybko wczytuje pliki z pendrive jak i z karty SD gdzie mam wgrane około 10 albumów (ja preferuję kartę SD ze względu na to, że nic nie wystaje z radia), Radio obsługuje nośniki pamięci na których znajduje się do 20 000 plików, więc naprawdę sporo. Co do wersji Manchester 110 i tego jak czyta płyty się nie wypowiem, bo nie posiadam ale reszta to to samo co w Tokyo 110 :D Radio jest bardzo proste w obsłudze, czytelne i ma fajny prosty design, który nie gryzie się z wnętrzem (dużym plusem jest czerwone podświetlanie przycisków). Radyjko ostatnio było w biedronce w promocji ale nie wiem czy nadal jest. Ja swoje kupiłem w Media Expert. Ogólnie gra głośno, czysto i dobrze się prezentuje :D

c838345e50700145m.jpg

Edytowane przez GorylTST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o tym radyjku i jakoś mnie nie przekonuje, wolałbym jednak coś z Alpiny albo Sony, macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,sony odpada,chyba ze z serii xes :D ,kup alpine ale z serii cda,jesli chodzi o nowe to raczej koszt min 1000zl ,ale juz w uzywce znajdziesz fajne radio np.cda 117r ,ma usb na kablu wiec mozesz wszedzie go upakowac ,np w schowku.Drugie jakie Ci zaproponuje tp Pioneer deh 6000ub,tez ma usb na kabelku i jest super grajkiem (u zony w aucie caly czas sobie gra :wink: )alpinka 117 ma jeszcze dodatkowy plus ze podpinasz ipod lub iphona i odtwarza z niego włacznie z wyswietlaniem plikow i folderow na radiu,pelne sterowanie radiem :)


wiesz ze 300zl to taki min :) mysle ze tego pionierka bys juz znalazl ,gorzej z alpinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie serdeczne dzięki za pomoc w wyborze. Ostatecznie poluję na Pioneer deh 6000ub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ja mam pytanie. jakie polecacie radio do normalnego użytku, nie planuje rozbudowy systemu ewentualnie wymiana głośników na lepsze. najważniejsze że radio musi mieć opcję obsługi CD i nie kosztować więcej jak 300zł.

przestrzegam wszystkich przed radiami blaupunkta, miałem dwa i w obu wysiadł odtwarzacz CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj znalezc cos z alpine cda.. :) luknij na słynnym portalu :wink: ,widzialem kilka fajnych w okolicach 300-400zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...