Skocz do zawartości
IGNOROWANY

schemat chłodzenia turbiny bfb / wyciek


Rafal2222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wciąż walczę z ubytkiem płynu chłodzącego plus kopceniem na biało. W sobotę jestem umówiony z kolejnym mechanikiem. W razie czego zamierzam zostawić samochód na kilka dni.

Dziś po odpaleniu samochodu podniosłem maskę i zobaczyłem parę wodną unoszącą się z tego miejsca

nYnKIV.jpg

Jest tam widoczny osad jakby płynu chodniczego. Dokładnie pod mocowaniem tą śrubą m12. Jest tam jakby uszczellka jakaś, mam rację? Czy możliwe że jest to pęknięte i płyn dostaję się do układu wydechowego?

Po powrocie do domu i zgaszeniu silnika znów otworzyłem maskę i szukałem dalej. Do turbiny dochodzi metalowy srebrny przewód który cieknie od strony ściany grodziowej. Zauważyłem że kapie dość mocno w jego kolanku. Nie mogę tylko zobaczyć czy jest to sam przewód czy łączenie jakieś i poprostu na kolanku ścieka. Szukałem na schematach etki, ale nic nie znalazłem. Na schemacie 121-48 nie ma tej rurki która doprowadza płyn do turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat bo borykam się z podobnym problemem osad z płynu w tym samym miejscu. Wcześniej kopcił na biało zaraz po odpaleniu teraz to ustało. Gdzie szukać przecieku? W najbliższych dniach planuje wyjąć turbo żeby sprawdzić czy nie ma pęknięcia w komorze chłodzenia cieczą, może tak być że pcha ciecz w wydech? Dodam że ostatnio został opróżniony kat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne, raczej przyjrzałbym się mocowaniom węży do sprężarki. Może rys ci coś podpowie

Screenshot_20210610-060027_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...