Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy termostat do A4B6 1.8T silnik AVJ


daniel79

Rekomendowane odpowiedzi


Termostat i czujniki wymienione i nic to nie dało, a efekt dalej taki sam. Nie chcę już dalej pchać się w niepotrzebne koszta.

Co może być jeszcze przyczyna? Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić? moze układ do odpowietrzenia?

U mnie termostat Behr wytrzymal jakies pol roku. Tzn. dziala nadal w miare OK, ale po jego montazu przez pare miesiecy temp. silnika wynosila 91-93C. Pare miesiecy pozniej po nagrzaniu sie do ok 91C, spadala na 89-88C i tak trzymala. Przy hamowaniu silnikiem w lecie na dluzszych odcinkach temp spadala do ok 82C. Nastepnie zakupilem termostat Vernet. Temp podniosla sie na 91-92C, ale silnik tez troche szybciej sie zagrzewa niz na Ber, ktory to zagrzewal szybciej niz Wahler ;)

Przy hamowaniu silnikiem temp spada do ok 85C.

Czujnik temp. mam jeszcze fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś jeszcze uwagi czy podpowiedzi odnośnie takiego zachowania? czy to faktycznie termostat - nie chce sie ładować w koszta - wiadomo - ktoś miał jeszcze jakies podobne sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem, ale po wymianie czujnika (przed wymianą szybkie skoki temperatury) i termostatu (wolne zmiany temperatury) problemy ustąpiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm mechanik mowi ze to normalne bo podczas jazdy jest wiekszy ped powietrza i temp moze spadac.... hm ale teoria... przeciez co ma to wspolnego

Słuchajcie, wczoraj podpiąłem VAG,a. I ku mojemu zdziwieniu mam różne wskazania temperatury na desce i w ECU (ze sterownika).

Wskazania z deski pokrywają się ze wskazaniami z ECU zegarów.

Deska pokazuje 70 stopni, a sterownik 88 stopni.

Jak na desce dojdzie do 90 stopni, to ze sterownika odczyt 104-105 stopni.

W aucie cieplutko, temperatury się utrzymują nie skaczą - miasto krótkie odcinki - 90 deska (104 - sterownik),trasa 70 deska (88 sterownik)

O co chodzi?

Rozumie ze prawidłowe sa wskazania z ECU i termostat raczej wykluczam w tym momencie tym bardziej ze w aucie sauna jest.

Jak tez na samym poczatku postu pisałem czujniki temp oba były wymieniane - komputer obecnie nie pokazuje zadnego błędu.

Czy może być uszkodzona deska albo jeszcze jakis inny czujnik odpowiedzialny za wskazania zegarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadliwy jednak okazał się termostat - po wymianie wszystko wróciło do normy - mam nadzieje ze na dłuższy czas :) 

Problem rozwiązany - Zamykam temat 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...