Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chrom obwódki Pytanie


Swir3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy opłaca się kupować tego typu chromowane obwódki na szyby http://allegro.pl/audi-a4-b5-b6-b7-b8-80-obwodki-chrom-sedan-kombi-i5335156791.html

Nie ukrywam chciałbym "zainstalować" coś takiego u siebie w sedanie żeby poprawić wygląd. Warto wydać te 80zł czy lepiej zainwestować w coś lepszego i czo byście doradzili. Chce obwódki na szyby oraz na listwy boczne i klapę bagażnika.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprzedaje na metry, trochę zabawy jest z odpowiednim docięciem kątów. Takie coś możesz kupić w większości sklepów motoryzacyjnych. Kiedyś widziałem na alledrogo już docięte tylko do przyklejenia.

Co do wyglądu - wg mnie ładnie to wygląda do ciemnych kolorów lakieru, ale musisz sie liczyc z tym ze 2-3 sezony i chrom zacznie z tego schodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na listwach jest cienka prawie niewidoczna przeźroczysta folia. Nie zdzieraj jej to będziesz miał na kilka lat spokój :) I na łukach będziesz musiał podkleić mocniejszym klejem, ten od producenta wymięka...

Generalnie pseudochrom na metry to pomysł wsiowy, mam nadzieję że masz tego świadomość :) ale koszt i nakład pracy w porównaniu z rezaniem ori chromu - minimalny. Coś za coś.

Edytowane przez mobopx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze pytasz, nie polecam! Mialem to u siebie, zerwalem w tamtym roku i do dzis nie moge sobie poradzic z pozostalosciami kleju. Podczas upalow klej doslownie wyplywa spod tych listw. Tragedia :facepalm:

Edytowane przez Chadury89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, fakt koszt jest niewielki co to zrobienia tego, więc myślę, że sobie zakupie, a z tym klejem to mówisz że nie dało się tego później doczyścić??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest maskara do dzis, porobie fotki jak chcesz, ale nie wiem kiedy bede mial czas wstawic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam pytanie jaki ewentualnie klej do tego typu listw ??

czekam na fotki jakby co.

p.s. to jakie ewentualnie sobie zamowic żeby to chociaż dwa lata potrzymalo ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio B5 z naklejonym chromem i powiem tak - albo ori albo wcale :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym z bliska do d*py te listwy wygladaja, te gorn jeszcze pol biedy ale dolne to kaszana, odrazu widac ze to chrom na metry :facepalm: Lepiej jest kupic ori chrom, czasami nawet trafiaja sie komplety za 150-200zl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam . Kolega montował a właściwie kleiłem na A3 po zimie chrom się posypał . W niektórych miejscach się od klejało, a w niektórych pozostał klej trudny do usunięcia. Jednym słowem - lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprzedaje na metry, trochę zabawy jest z odpowiednim docięciem kątów. Takie coś możesz kupić w większości sklepów motoryzacyjnych. Kiedyś widziałem na alledrogo już docięte tylko do przyklejenia.

Co do wyglądu - wg mnie ładnie to wygląda do ciemnych kolorów lakieru, ale musisz sie liczyc z tym ze 2-3 sezony i chrom zacznie z tego schodzić :)

Kolego kup orginalne ja tak zrobiłem i mam już z 5 sezonów i nic się nie dzieje. Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, pytanie jak ewentualnie rozpoznać że to ori? gdyż na aukcjach ceny są różne a większość wygląda tak samo... Nawet myślałem żeby te listwy później pomalować lakierem bezbarwnym żeby to dłużej trzymało :P

jeśli znacie jakieś zaufane aukcje z allegro czy olx to prosiłbym o udostępnienie, z góry dzięki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko będzie to dorwać na allegro. Oryginalne chromy są długie, ta górna listwa ma ze 2 metry, nikt Ci tego nie wyśle (a nawet gdyby to wątpię że dojdzie nie powyginane), trzeba odebrać osobiście więc szukaj gdzieś w okolicy, czasami ktoś z forum to sprzedaje.

Co do chromów na metry odpuść sobie od razu. Kiedyś też chodziło mi to po głowie ale jak na kilku autach to zobaczyłem to na szczęście zmądrzałem. Wygląda to krótko rzecz ujmując do d*py. Listwy wąskie, średnio spasowane, problemy z przyklejeniem, ogólna kaszana, widać z daleka że to nie ori.

http://allegro.pl/listwa-listwy-chrom-audi-a4-b5-2-8-sedan-i5255428664.htmlsedan

http://allegro.pl/listwy-s4-b5-a4-audi-antracyt-satyna-obwodki-chrom-i5289903917.htmlsedan S4

http://allegro.pl/listwy-chrom-ozdobne-na-szyby-audi-a4-b5-kombi-org-i5056193064.htmlAvant

http://allegro.pl/chrom-listwy-na-szyby-wstawki-audi-a4-b5-avant-i5129014640.html Avant

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te chromy mają jakiś swój numer po którym można by je zidentyfikować w katalogu?

P.S.: mam u siebie zamontowane aktualnie chromy na metr i póki co dają radę. Jednak chrom przy czarnej karoserii daje sporo ale fakt... nie jest to oryginał więc czekam kiedy zaczną się sypać... mam nadzieje, że ten klej potem domyje;/

Edytowane przez ghoscik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...