Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szczelność dolotu | Robisz to źle!


Unf

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.02.2020 o 15:55, fajerski1 napisał:

no to pany zróbcie manuala na sprawdzenie szczelności dolotu z fotkami dla potomnych

No właśnie, przydałoby się gdyż z uwagi na małe wskazania przepływki na jałowym muszę sprawdzić szczelność dolotu w moim BFB.

Przeczytałem to z poniższego linka:

 

Chcę skompletować graty stąd pytanie jaka jest średnica wewnętrzna przewodu wychodzącego z przepływki?

W BFB dolot wygląda trochę inaczej jak w powyższym linku stąd żeby czegoś nie popsuć zapytam jeszcze raz jak będę postępował żeby nic nie popsuć:

1. Odkręcam przewód z przepływki, zaślepiam go, myślę że z tej strony będę podawał ciśnienie toteż w zaślepkę wkręcę jakiś zawór (wentyl).

2. Odkręcam grzybek widoczny na zdjęciu i zaślepiam kolanko w miejscu zaznaczonym na czerwono.

Zawór DV.jpg

3. Odkręcam korek wlewu oleju i podaję ciśnienie do max 1 bar.

4. Słucham czy nie ma nieszczelności.

Czy powyższy sposób postępowania jest ok w silniku BFB???

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 15:43, pelonek1 napisał:

Pomoże ktoś?

Nie ma co pomagać :) wszystko dobrze przemyślałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cysiek18 napisał:

Nie ma co pomagać :) wszystko dobrze przemyślałeś.

Dzięki, a jeszcze jakbyś wiedział jaka jest średnica wewnętrzna przewodu od strony przepływomierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pelonek1 napisał:

Dzięki, a jeszcze jakbyś wiedział jaka jest średnica wewnętrzna przewodu od strony przepływomierza?

O ile dobrze pamietam ja zaślepkę zrobiłem sobie z korka pcv 75 mm. W niego wkręciłem wtyk szybkozłącza typ 26. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 21:18, cysiek18 napisał:

O ile dobrze pamietam ja zaślepkę zrobiłem sobie z korka pcv 75 mm. W niego wkręciłem wtyk szybkozłącza typ 26. 

Kupiłem korek PCV 75mm, w niego wkręciłem zawór rolniczy z wentylem, otwór po grzybku zaślepiłem przedłużką 1/2". Wszystko pasowało idealnie. Układu nie udało mi się napompować żądanym ciśnieniem bo mam niezłą dziurę na połączeniu instalacji gazowej z kolektorem dolotowym. Będę musiał się wybrać do instalatora gazu na poprawkę.

IMG_20200725_155702.jpgIMG_20200725_155735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwa jest mała nieszczelność intercoolera gdy na logach nie widać nie szczelności?; Sonda pokazuje uboga mieszankę. Przy sprawdzaniu szczelności nie mogłem nabić 1 bara. Gdy nabiłem bardzo szybko uciekalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...