Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nabita a sprężarka się nie włącza.


matteusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam A4 b5 avant z silnikiem 2.6 v6 i mam mały problem z klimatyzacją. Gdy zaczęło robić się ciepło postanowiłem pojechać napełnić klimę( myślałem że to kwestia pustego układu) a tu się okazuje że klima jest szczelna a płynu było 580g(wchodzi około 700g). Okazało się że sprężarka nie daje znaku życia. Podmieniałem cały climatronik i bez efektu. Podłączyłem pod Vaga i pojawiły się następujące błędy:

-00603

-00792

-01297

-01296

-01582

Oprócz tego ostatnimi czasy jak silnik osiągnie 90*C włącza się wiatrak elektryczny, a nie raz nawet jeśli silnik jest zimny i pracuje na pełnych obrotach, ma to coś wspólnego z klimą?

Prosiłbym kogokolwiek o pomoc, boję się że to jakaś pierdoła, a mechanicy policzą jak za złoto...

Edytowane przez matteusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00603 Klapa motoru nożno – ściennego odmrażacza – V85

00792---Presostat

01582 sygnał temperatury chłodziwa

01296 - Czujnik temperatury w kanale powietrza środek - G191

1297 Czujnik temperatury nawiewu na nogi-G192

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00603 Klapa motoru nożno – ściennego odmrażacza – V85

00792---Presostat

01582 sygnał temperatury chłodziwa

01296 - Czujnik temperatury w kanale powietrza środek - G191

1297 Czujnik temperatury nawiewu na nogi-G192

Dzięki za info :) A napisz mi jeszcze co tu zrobić żeby ta klima w końcu chłodziła? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00603 Klapa motoru nożno – ściennego odmrażacza – V85

00792---Presostat

01582 sygnał temperatury chłodziwa

01296 - Czujnik temperatury w kanale powietrza środek - G191

1297 Czujnik temperatury nawiewu na nogi-G192

Dzięki za info :) A napisz mi jeszcze co tu zrobić żeby ta klima w końcu chłodziła? :)

Sprawdzić presostat i ewentualnie zdjąć z niego wtyczkę i zmostkować pin 1 i 2 .... powinna klima zadziałac , sprawdzić temp. chłodziwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zaangażowanie w pomoc :) Na pewno zmostkuję te dwa piny, presostat zostanie wymieniony jak się okaże że to jego wina. A wracając do urządzenia tj. presostat to znajduje się on przy prawej lampie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zaangażowanie w pomoc :) Na pewno zmostkuję te dwa piny, presostat zostanie wymieniony jak się okaże że to jego wina. A wracając do urządzenia tj. presostat to znajduje się on przy prawej lampie tak?

tak na przewodzie aluminiowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmostkowalem wlasnie te dwa przewody na odpietej wtyczce i niestety bez rezultatu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Matteusz poradziłeś sobie z klimą może? Bo mam ten sam problem, tylko że mi nie pokazuje żadnych błędów w starym climatronicu i ktoś wpadł na pomysł, żeby klimę podłączyć na ostro - mam z boku kierownicy przycisk którym ręcznie włączam sprężarkę i klima chłodzi, ale chciałbym się tego pozbyć i mieć normalną śnieżynkę na panelu od climatronica, bo jest tak, że czasami snieżka się pojawi ale zaraz znika i nie wiem w czym tkwi problem. Klima nabita, osuszacz i dławik wymienione, sprężarka chodzi jak włączę przycisk, no nie mam pojęcia...

Edytowane przez Erywin_94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sobota i będę sprawdzać ten czujnik pod lampą, kable mam nadzieję, że mi się uda oraz najprawdopodobniej zamienię sobie Stary klimatronik na chwilę

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...