Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwiększenie mocy w A4 B6 2.4


JarekLKR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakie są możliwości zwiększenia mocy w tym silniku? Co należy zastosować? Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego silnika nie podkręcisz jak zresztą każdego wolnossaka. Co prawda można zyskać parę koni , jednak to jest nieodczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade wsadzić kompresor ale koszta będą nie małe,tanie wyjdzie swap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjąć i włożyć 2.8 , plug and play, wyjmujesz słupek, wkladasz słupek bez wiekszych przeróbek, osprzet identyczny, osiągi na poziomie 1.8t bex

koszty obslugi silnika takie same jak 2.4 itp, bez kombinacji.

Mało tego mozna znalezc młody silnik 2.8 AMX z 2007-2008 roku ze skody superb itp...

170>193 KM

240>290NM

2.7bitt oczywiscie mozna ale juz koszty eksploatacji o wiele wieksze i Q by sie przydalo.

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 jest już bardziej awaryjne. Nie trawie tego silnika. A to rozrząd a to katalizatory a to wypadają zapłony a to cewki a to zaraz geometria w dolocie a jak się to już wszystko zrobi to pęknie blok hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 jest już bardziej awaryjne. Nie trawie tego silnika. A to rozrząd a to katalizatory a to wypadają zapłony a to cewki a to zaraz geometria w dolocie a jak się to już wszystko zrobi to pęknie blok hehe

:grin::grin::grin::grin::grin::grin: dobre jak mi się nic nie dziej a na dodatek rozmawiałem z paroma osobami i nikt nie na zeka a co do 2.4 to bym wolał abo 3.0 albo 1.8 t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali swoje. Często widuje 3.0 u znajomego mechanika więc mówię tylko co widzialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dbają czasem ludzie kupują i nie stać ich na same wymiany bo myślą jak audi to tanie części ale jak na razie jeździłem 3.0 v6 kolegi i miała nalatane prawie 400tys i nic dobry olej i pilnowane wszystko wymieniane na czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.0 słyszałem tyle złych opini co o 2,5 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo kolega moc chce zwiększyć :)

Jak 190 km starczy to włożyć 2.8 bo najprościej, jak chce dalej grzebać to jakieś turbo, bo z 2.8 będzie ten sam problem co z 2.4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może o 3.0 tdi tam z tego co pamitam to jest na łańcuchu i ma problemy z wypalanie tłoka ja się długo zastanawiałem i czytałem i jednak 3.0 v6 i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 3.0 to złom , ładuj 2.7bit najtaniej wyjdzie ;) moze być AJK z a6 tam jest 230ps, po chiptuningu 320ps na 1 bar idzie ustawić


Moje auto jest po swapie na 2.7bit jestem aktualnie w Kraśniku , możesz podjechać zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...