Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stukające zawory przy rozgrzanym silniku, jaki olej


konrado_6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, proszę was o pomoc przy doborze oleju do mojej audiany, mam taki problem ze przy rozgrzanym silniku zaczynają mi klekotać zawory, obecnie mam zalany VALVOLINE RACING VR1 10W60. Czy jest szansa że przy doborze prawidłowego oleju zawory się wyciszą?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wydaje mi się że nie, przeważnie tak mi się robi gdy auto stoi na postoju no i oczywiście przy rozgrzanym silniku. Podczas przejechania kilku metrów znowu sie wycisza aż do następnego postoju, nie dzieje się to za każdym razem ale właśnie w czymś tkwi problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na syntetyku jak są wyrobione mogą stukać bo on jest rzadki szczególnie po rozgrzaniu. Jaki jest przebieg??? u kumpla w leonie przy przebiegu 240tyś już było to samo. Latał na mobilu 5w40 i po odpaleniu jakieś 4-5min już stukało. Zmieniliśmy mu olej na mobil s 10w40 i problem znikł. Dziś już ma ok 280tyś i wszystko chodzi na igiełke.

Edytowane przez kkrzysiekk555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na syntetyku jak są wyrobione mogą stukać bo on jest rzadki szczególnie po rozgrzaniu. Jaki jest przebieg??? u kumpla w leonie przy przebiegu 240tyś już było to samo. Latał na mobilu 5w40 i po odpaleniu jakieś 4-5min już stukało. Zmieniliśmy mu olej na mobil s 10w40 i problem znikł. Dziś już ma ok 280tyś i wszystko chodzi na igiełke.

kurde jade po ten magiczny olej co naprawia silnik, moze mocy odrazu przybędzie

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, przebieg mam okolo 278000, to jaki byście polecili teraz olej zalać, przed valvolinem 10w60 miałem valvoline max life 10w40..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyczyszczenie smoka definitywnie rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...