Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spala olej?


Artison93

Rekomendowane odpowiedzi

moje ahu a4 b5 wciągnęło ok 250ml (tyle dolałem do stanu max)oleju czyli "stan na bagnecie" w trasie ogółem 250km prędkość to 150/160km/h. Po zdjęciu rur z odmy dużo oleju było, jak odłączyłem przewód odmy od przewodu turba to widać jak perfidnie zapierdzielają "gazy". Teraz się nasuwa pytanie czy tyle gazów co leci i widać to norma? wg mnie raczej nie, ale wam zostawiam opinię ew. jakieś porady. Jak na pracujacym silniku odkręcę korek wlewu oleju to skacze jak szalony, jak odepnę odmę to lekko ustaje. Podsuńcie jakąś dobrą myśl i rozwiejcie moje wątpilowść.

Już taka sytuacja 3 razy się zdarzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar był wykonywany w podobnych lub takich samych warunkach? tj. zimny silnik, równe podłoże i itp.

Odmą swobodnie mają wydostawać się gazy.

Odkręć wąż między filtrem powietrza a turbiną i sprawdź czy na muszli stoi olej.

Możesz też odkręcić wąż przy icku w celu sprawdzenia ilości oleju w dolocie.

Bardzo możliwe że dolot zaciągnął olej z odmy co się często zdarza i ubyło Ci oleju, warto także zaznaczyć że przy wysokich obrotach silnik też będzie spijał więcej oliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom powinien być między min, a max
jak będzie więcej wyrzuci, dlatego taki ubytek
najwięcej oleju będziesz miał w intercoler
to normalne w tych silnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak takie same warunki....oleju w IC nie ma zbyt dużo tylko lekko zapocony(film olejowy) to samo w pozostałych rurach. Na muszli turba nie ma oleju....tylko dlaczego zaciągnął z odmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zalałeś olej na max przy zimnym silniku to przy takiej prędkości i obrotach przy temperaturze roboczej silnika pozbył się nadmiaru oleju. Nie dolewaj teraz oliwy jeśli jest w połowie miarki na zimnym silniku i obserwuj sytuację czy spada poziom na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stanu max nie dolewaj, utrzymuj pośrodku najlepiej.

Odma to odpowietrzenie skrzyni korbowej więc "gazy mogą lecieć " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem odmę na nową, nic nie dało, kopci na siwo jak depne ostro albo na postoju jak przygazuje to siwo .....

Edytowane przez Artison93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kompresję na zimnym i ciepłym. Jeżeli mocno kopci to albo masz wilgoć w oleju albo spaliny z cylindra cię przedostają przez pierścienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam, że przy spokojnej jeździe nie bierze dużo oleju, tylko jak dostanie po garach, na jałowych nie kopci, tylko po przygazowaniu puści ogromnego siwego bąka.....zdaje mi się że turbina siedzi, bo jak patrzyłem od dołu to rura która łączy turbinę z wlotem spod zderzaka poci się przy złączu na turbinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...