Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana szyb bocznych na podwójne - co kupić?


countryFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po kolei wyciszam swoje B7 (założyłem na razie wyciszenie maski, na montaż czekają wyciszenia kielichów i oryg. osłona pod skrzynię i trochę mat GMS) i chcę też wymienić szyby boczne na podwójne - muszę więc kupić szyby boczne, ale co jeszcze do tego?

Kod opcji podwójnych szyb to zdaje się VW5 (u mnie fabrycznie jest VW1) ? Jeżeli się mylę to mnie poprawcie, bo nie mam wielkiego doświadczenia w VAGu.

ETKA twierdzi że w zależności od opcji VW5 czy VW1 różnią się elementy na rysunku 2 i 5 - rozumiem że jedno to prowadnica a drugie wewnętrzny zgarniacz szyby ?

zatem do takiej konwersji na podwójne szyby w drzwiach przednich potrzebne są

1) szyby podwójne

2) prowadnice szyby

3) zgarniacze wewnętrzne

4) ?

szyby_boczne_s_zpst0cz4psi.png

Za wszelkie ewentualne sugestie bardzo dzięki :thumbup1:

Ps. Nikt nie wie czy nikomu nie chce się odpisać? :naughty:

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kodowanie modułu komfortu.

Dlaczego potrzebna jest zmiana programowania modułu komfortu? Z uwagi na domykanie szyb - cięższe? czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W avancie podwone szyby sa tez w bagazniku :)

Na taki MOD pasuje kupic tylko i wyłacznie uzywke ( jesli ktos ma i rozkompletuje z drzwiami ) bo cena nowych powala :D

Kodowanie w KOMFORCIE 46 wybieramy opcję CODING 07 (aby aktywować daną funkcje dodajemy do siebie poniższe wartości i ich sumę zapisujemy jako kodowanie sterownika):

+16384 – informacja dla silników szyb o zamontowanych szybach dwuwarstwowych ( pewnie chodzi o ciezar )

1) szyby podwójne

2) prowadnice szyby

3) zgarniacze wewnętrzne

4) wiecej nie widze w ETCE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam,czytam i się zastanawiam.

Rozumiem wyciszyć mieszkanie w mieście grubszymi szybami ale w aucie ???

Aż tak głośno tam masz ?

Warta skóra za wyprawkę ???

Chyba nie planujesz do końca życia jeździć tym autem że tak w niego inwestujesz.

Wystarczy sarna na drodze lub pijany dureń i kupa kasy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam,czytam i się zastanawiam.

Rozumiem wyciszyć mieszkanie w mieście grubszymi szybami ale w aucie ???

Aż tak głośno tam masz ?

Warta skóra za wyprawkę ???

Chyba nie planujesz do końca życia jeździć tym autem że tak w niego inwestujesz.

Wystarczy sarna na drodze lub pijany dureń i kupa kasy w błoto.

Widzisz, to kwestia podejscia do tematu. Jestem osobą którą hałas i głośne dźwięki bardzo męczą. Dlatego dla mnie właściwie nie ma samochodu, który nie byłby tak cichy, żeby nie mógł być cichszy (poza BMW 7 z dodatkowym pakietem wyciszającym).

A4 nie zachwyca pod względem wyciszenia, nie ma źle, ale skoro w materiałach prasowych Audi twierdziło, że podwójne szyby mogą dać nawet -3dB (A) to przecież w odczuciu człowieka jest to dwukrotnie ciszej. A skoro za używane szyby boczne z prowadnicami trzeba dać kilkaset złotych, oryginalna nowa szyba czołowa akustyczna również kosztuje na aftermakecie kilkaset złotych to dla mnie warto.

Poza tym w życiu jest tak, że nie wszystko co się opłaca warto i nie wszystko co warto się opłaca.

Skoro ludzie tutaj na forum potrafią kupować i wymieniać grille z RS4, wydechy, elementy wnętrza, zawieszenia, koła 19 i 20 calowe i z kompletnych golasów robią full opcję jaka wychodziła z fabryki, więc jest to forum pasjonatów gdzie moje zboczenie nie powinno dziwić.

Mi takie rzeczy jak wygląd grilla latają koło przysłowiowego pióra, ale w aucie ma być czysto, cicho, ma się nic nie tłuc, nic nie skrzypieć, nie stukać.

A sam samochód im dłużej nim jeżdżę tym bardziej go lubię. Więc pewne decyzje nie zapadają w rozumie, a w sercu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytałem i to z własnej ciekawości.

Nie komentuję dalej.

:hi:

Dzięki za odpowiedź.

Każdy ma swój gust a o tym się nie dyskutuje.

Powodzenia w MODzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytałem i to z własnej ciekawości.

Nie komentuję dalej.

:hi:

Dzięki za odpowiedź.

Każdy ma swój gust a o tym się nie dyskutuje.

Powodzenia w MODzie.

Spox, po to jest forum by rozmawiać. Gdybyś widział moje mody w Astrze H to byś dopiero stwierdził, że trzeba być niespełna rozumu :tonguemad:

Dlatego wiem, że w A4 można też sporo poprawić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, czy wymieniłeś szyby na akustyczne? Sam zastanawiam się nad takim modem, ponieważ denerwuje mnie świst dochodzący z górnej ramki drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kuba8484 napisał:

Piotrze, czy wymieniłeś szyby na akustyczne? Sam zastanawiam się nad takim modem, ponieważ denerwuje mnie świst dochodzący z górnej ramki drzwi.

Nie, nie wymieniłem, nie mam czasu się w to bawić, auto potrzebuję codziennie, prędzej kupię porządnie wyciszone auto niż znajdę czas na takie mody. Musiałbym znaleźć kogoś z wiedzą i umiejętnościami do zrobienia tego kto by się tego podjął.

Ale znalazłem sposób na wyciszenie szumów wiatru o ok 50% przy jeździe 160km/h. Robiłem testy co szumi i którędy idzie transmisja tego szumu. Znalazłem dwa kluczowe miejsca. Sprawę tymczasowo załatwiłem czterema kawałkami... izolacji elektrycznej po ok 20cm każda :o

Czerwoną strzałką zaznaczyłem miejsca naklejenia taśmy po prawej i lewej stronie auta tak samo. Najwięcej odstawała osłona lusterka zaznaczona żółtą strzałką i tamto miejsce najwięcej szumiało, choć samo lusterko to była tylko połowa sukcesu. Drugie miejsce to połączenie błotnika ze słupkiem.

20170220_084309_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam, o jaim wyciszeniu kielichów pisałeś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szeryf napisał:

Przy okazji zapytam, o jaim wyciszeniu kielichów pisałeś?

Pozdrawiam

Kupiłem maty które fabrycznie są w autach z silnikami diesla i/lub automatycznymi skrzyniami. Przynajmniej takie pod maską nr na rys 41 i 42- nie jestem pewien czy także nie ma piankowych wyciszeń od strony podwozia/amortyzatora?

audi_wyciszenie.PNG

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2017 o 22:35, countryFan napisał:

Nie, nie wymieniłem, nie mam czasu się w to bawić, auto potrzebuję codziennie, prędzej kupię porządnie wyciszone auto niż znajdę czas na takie mody. Musiałbym znaleźć kogoś z wiedzą i umiejętnościami do zrobienia tego kto by się tego podjął.

Ale znalazłem sposób na wyciszenie szumów wiatru o ok 50% przy jeździe 160km/h. Robiłem testy co szumi i którędy idzie transmisja tego szumu. Znalazłem dwa kluczowe miejsca. Sprawę tymczasowo załatwiłem czterema kawałkami... izolacji elektrycznej po ok 20cm każda :o

Czerwoną strzałką zaznaczyłem miejsca naklejenia taśmy po prawej i lewej stronie auta tak samo. Najwięcej odstawała osłona lusterka zaznaczona żółtą strzałką i tamto miejsce najwięcej szumiało, choć samo lusterko to była tylko połowa sukcesu. Drugie miejsce to połączenie błotnika ze słupkiem.

20170220_084309_HDR.jpg

Kurcze u mnie też coś świszczy przy autostradowych prędkościach. 

Muszę wypróbować też te miejsca tylko pytanie czym to na stałe uszczelnić...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cinkers napisał:

Kurcze u mnie też coś świszczy przy autostradowych prędkościach. 

Muszę wypróbować też te miejsca tylko pytanie czym to na stałe uszczelnić...

 

 

Wygląda na to, że pod oprawą lusterka jest jakieś piankowe? a może gumowe? uszczelnienie, trzeba by to rozebrać i zobaczyć, inna sprawa to odstawanie miejsca zaznaczonego żółtą strzałką, pytanie czy da się to przyciągnąć mocniej przykręcając, czy po prostu plastik się odkształca od słońca/upływu czasu.

Natomiast szczelina błotnik- słupek być może da się wypełnić auto-kitem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2017 o 23:11, countryFan napisał:

Wygląda na to, że pod oprawą lusterka jest jakieś piankowe? a może gumowe? uszczelnienie, trzeba by to rozebrać i zobaczyć, inna sprawa to odstawanie miejsca zaznaczonego żółtą strzałką, pytanie czy da się to przyciągnąć mocniej przykręcając, czy po prostu plastik się odkształca od słońca/upływu czasu.

Natomiast szczelina błotnik- słupek być może da się wypełnić auto-kitem :kox:

tak, najlepiej tam kitu nawalić, a część wody, która tamtędy schodzi poprostu wyparuje.... #ojapierdole
a lusterko.... ktoś tam łapy wsadził i źle potem złożył....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2015 o 21:53, countryFan napisał(a):

Witajcie,

Po kolei wyciszam swoje B7 (założyłem na razie wyciszenie maski, na montaż czekają wyciszenia kielichów i oryg. osłona pod skrzynię i trochę mat GMS) i chcę też wymienić szyby boczne na podwójne - muszę więc kupić szyby boczne, ale co jeszcze do tego?

Kod opcji podwójnych szyb to zdaje się VW5 (u mnie fabrycznie jest VW1) ? Jeżeli się mylę to mnie poprawcie, bo nie mam wielkiego doświadczenia w VAGu.

ETKA twierdzi że w zależności od opcji VW5 czy VW1 różnią się elementy na rysunku 2 i 5 - rozumiem że jedno to prowadnica a drugie wewnętrzny zgarniacz szyby ?

zatem do takiej konwersji na podwójne szyby w drzwiach przednich potrzebne są

1) szyby podwójne

2) prowadnice szyby

3) zgarniacze wewnętrzne

4) ?

http://i20.photobucket.com/albums/b218/pietrek28krk/techniczne/szyby_boczne_s_zpst0cz4psi.png

Za wszelkie ewentualne sugestie bardzo dzięki :thumbup1:

Ps. Nikt nie wie czy nikomu nie chce się odpisać? :naughty:

Witam

potrzebuję informacji może ktoś wie jakie są numery ,, zgarniacze wewnętrzne,,  pod podwójne szyby . Mam szyby podwójne z ramkami i tych zgarniaczy mi brakuje . Część numer 5 

Numery występujące  etce

 

5     8E0 837 479 E 

5     8E0 837 479 G 

(5)  8E0 837 479 F 

(5)  8E0 837 479 H 

 

(5)  8E0 837 480 E 

(5)  8E0 837 480 G 

(5)  8E0 837 480 D 

(5)  8E0 837 480 F 

(5)  8E0 837 480 H 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem po wymianie szyb z pojedynczych na podwójne , siadło wszystko super  jestem  mega zadowolony z tego moda .Co do wymiany to wcale nie jest to trudne przy okazji jak był dostęp wygłuszyłem wszystkie drzwi matą i szybki poszły do przyciemnienia . Efekt końcowy petarda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...