Treść opublikowana przez Decybell
-
Centralny zamek w Audi A4 B6
Jeżeli mu nie działa mikrostyk odpowiadający za informację o otwarciu/zamknięciu drzwi tro niczego nie deaktywuje
-
Jak naprawić zamek w oparciu tylnej kanapy Audi A4 B6?
-
[ALL B6] Navigation plus - wyłączenie "TP" ?
Dodam od siebie, że żeby skutecznie unieszkodliwić informacje drogowe, trzeba byc przełączonymna radio, nie w tryb CD czy nawigacji
-
Zmiana kierownicy z B6 na A5
jak to zamierzasz zakładać do b6, to ta kierownica będzie ci pasować, oprócz oczywiście tego, że ma "dwustrzałową" poduszkę a w b6 jest jednostrzałowa
-
Błąd RDS-TMC w navi rns-d
w b6 zdaje się chyba gdzieś za schowkiem
-
Roleta elektryczna sedan
Najśmieszniejsze jest to, że do tej poryt nie zwróciłem uwagi na fakt, że w wiązce rzeczywiście jest przwód dopięty do pinu nr 2.... natomiast sam włącznik takiego pinu wogóle nie posiada.... ehh, Audi...... go home, you're drunk...
-
Nie działa otwieranie klapy z przycisku sedan
w grupie 005 masz w trzecim polu kontrolę samej "klamki" - naciśnij żeby otworzyć i zobaczysz czy się zmieni na "oper."
-
Roleta elektryczna sedan
Też jestem w trakcie dokładania rolety i ten post mi w zasadzie wszystko wyjaśnił, poza jednym co mnie nurtuje - po co generalnie ten kabel do zegarów miał iść? Ten steuergerät w zegarach steruje podświetleniem przycisku, czy jak to jest? I jeszcze jedno pytanie - dokąd powinien iść przewód z pinu 2 we włączniku rollo (szary z białym paskiem)? Bo mój włącznik jest wyrżniętry żywcem z ori wiązki i do jego wtyczki taki kabelerk idzie (zakładam że jesat pewnie niekonieczny do działania rolety, ale czemu nie spytać).
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Siema, uprzejmie proszę o rozkodowanie: WAUZZZ8E72A016465
-
Przewody i styki PINY do wszelkich modyfikacji w Audi
Ba, po numerze części wygląda nawet na to że w B5 też powinny być takie same
-
Listwy Dekory LED
Tragedii tak jak mówisz nie ma, ale listwa ci teraz niedokładnie przylega i światło prześwieca między listwą a boczkiem i widać je u dołu, pewnie właśnie w tych miejscach gdzie coś tam popodkładałeś...
-
Wymiana szyb bocznych na podwójne - co kupić?
tak, najlepiej tam kitu nawalić, a część wody, która tamtędy schodzi poprostu wyparuje.... #ojapierdole a lusterko.... ktoś tam łapy wsadził i źle potem złożył....
-
padły czujniki cofania ?
Bardzo słusznie powiedziane, miło raz coś mądrego przeczytać. To, że czujnik "cyka" to znaczy że "rozgląda się" za przeszkodami, ale wcale nie znaczy, że posyła informacje o tym czy coś znalazł dalej... Jak w pdc jest błąd czujnika, to jest uwalony i kropka... Czasem może zniknąć na parę godzin czy dni po usunięciu, ale wróci, tego możesz być pewny.
-
Rozklejanie lamp przednich. Jak?
do jednego kontaktu jest dostęp od strony odbłyśnika w światłach mijania, ale jak chodzi o ten drugi to zostaje tylko rozkleić
-
SWAP Multitronic (FSG)-->Multitronic(FSG)
Sam odpowiem na własne pytanie, bo na tym forum już z tego co widzę światła chyba pogaszone są - ale kto wie, może ktoś kiedyś skorzysta - przy przekładce sztuka za sztukę wystarcza adaptacja sprzęgieł i gotowe.
-
A4 B6 Skrzynia Biegów
Olej w skrzyni pewnie jeszcze oryginał, to robi się margaryna z niego jak zimno jest, a potem jak się skrzynia nagrzeje, to już smaruje jakośtam....
-
SWAP Multitronic (FSG)-->Multitronic(FSG)
Cześć wszystkim, mam pytanie - czy przy przekładce skrzyni na taką samą potrzebne jest jakieś kodowanie/adaptacja (jakieś uczenie VIN-u w sterowniku skrzyni itp)? Niestety nie mam na ten moment informacji na temat ewentualnych różnic w wersjach softu w sterownikach tych dwóch skrzyń...
-
Jak sprawdzic jaka mam skrzynie milti czy tip
w sprawnym multitronicu nie "czuć" zmian biegów, bo ich zwyczajnie nie ma... chyba że chcesz rozmawiać o manualnej zmienie zakresów (+/-) i że czuć jakies szarpnięcie jak obroty wzrastają przy redukcji lub spadają przy zmianie do góry, to nawet nie błaznuj, bo to nie jest działanie skrzyni, tylko twoje...
-
Problem z silniczkiem regulacji reflektora A4 B6
Wydaje mi się że ten zielony powinien mieć regulację długości trzpienia... jak na kulce jest nacięcie na śrubokręt krzyżakowy, to poprostu musisz go wykręcić nieco
-
Problem z stacyjką.
Wymontuj "pająka" (przełącznik zespolony) - pewnie się złamał ten dynks sygnaluizujący blokadę kierownicy i siedzi wciśnięty w stacyjkę
-
Wymiana przełącznika szyb.
Nadają się. Ja zmieniałem swój 8Z0 959 851 z 8 pinami w 10-cio pinowej wtyczce przez niesprawny klawisz blokowania tylnych szyb, kupiłem najtańszy chiński zamiennik i działa bez zarzutu już ponad 2 lata. Ma normalne podświetlenie, jakość polakierowania dużo lepsza niż badziew w oryginale, spasowanie w 100% zgodne.
-
Kierownica MF b7 do b6
Witam - pytanie do osób , które przeprowadzały w/w wymianę - przypomnijcie, skąd pasuje jednonabojowy airbag? Kojarzy mi się że w którymś a3 był taki, ale proszę o potwierdzenie jeśli ktoś wie. Z góry dzięki.
-
zerwany lacznik stabilizatora
...Nie wiem czemu, ale mam przeczucie, że źle złożyłeś łącznik, albo druga opcja - kupujesz jakieś najtańsze łączniki i zakładasz je z autem na podnośniku.... potem jeszcze dobrze nie postawisz tego koła spowrotem na ziemi a tulejka wyrwana,...
-
[3.0 ASN] wysprzęglik w multitronic-u
No to wszystko jasne, niestety nie mam zbytnio żadnego pojęcia o CVT , a to mój pierwszy automat wogóle, więc jeszcze mniej się orientuję ☺️ Po wymianie zacisków hamulcowych zaczęły mi się problemy z szrpaniem i drganiem karoserii i gdzieś wyczytałem (co musiało widocznie tyczyć się manuala), że wysprzęglik jest w jednym układzie z hamulcami i może być konieczność jego odpowietrzenIA. Dzięki za wyjaśnienie w każdym razie... Więc moje multi wygląda na to, że wreszcie też powiedziało - dość....Ehhh, cóż.... coś mi mówi, że trzeba się wybrać do Bender'a do Leverkusen po zestaw do swapa'a na tip-tronic....
-
[3.0 ASN] wysprzęglik w multitronic-u
Pytanie dco posiadaczy 3.0 ANS ze skrzynią CVT - jak zlokalizować wysprzęglik? Muszę go odpowietrzyć, a jak wiadomo z naszym silnikiem pod maską nie zostaje wiele miejsca, żeby szukać czegoś na skrzyni. Z góry dzięki za pomoc. p.,s. Tak, znam procedurę odpowietrzania, więc nie o nią pytam, tylko o to jak się dostać do wysprzęglika i lub gdzie się on znajduje.